| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti scopul scuza mijloacele? spuneti de ce?

Răspuns Câştigător
| ruff a răspuns:

"Scopul scuza mijloacele atata timp cat scopul este unul nobil" asta e citatul original.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sincer nu sunt de acord

| IsabelaIssa a răspuns:

Nu intotdeuna. Cand e vorba de lucruri grave nu. Depinde la ce anume te referi tu cand pui intrebarea asta, sau poate intrebi doar asa.

| crysty97 a răspuns (pentru IsabelaIssa):

In orice domeniu chiar daca e vorba despre omorarea oamenilor sau defrisarea padurilor etc

| IsabelaIssa a răspuns (pentru crysty97):

Din punctul meu de vedere nu trebuie sa se ajunga la asta. Dar cum punctul meu de vedere nu e luat in seama, fiecare isi face legea cum stie mai bine. Eu nu ma conduc niciodata dupa deviza asta, deci nu sunt de acord.

| crysty97 a răspuns (pentru IsabelaIssa):

Ca punctul tau de vedere nu e luat in serios e doar ceea ce u crezi, daca nu ar fi luat in serios nu ai mai avea consecinte si totusi ai

| IsabelaIssa a răspuns (pentru crysty97):

Probabil. Dar cu ce scop ai pus intrebarea asta?

| FashionCellia a răspuns:

Merge pentru anumite situatii