| Eusunt132 a întrebat:

Ce poate pati un copil de 15 ani daca este gasit cu un briceag de maxim 10 cm la el?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îl poate avea și să se protejeze în caz de ceva

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate fii dus la sectia de Politie si chemat parintii, care pot primi o mustrare scrisa, sau amenda.

| Lukasssz a răspuns:

Dosar penal

| 1997onur a răspuns:

Tu tai sendviș cu briceagul ))))

| 19flo79 a răspuns:

Nu ai voie sa porti asa ceva tine in cladiri publice, adica la scoala sau intr-un magazin, prin oras, etc...
Daca mergi pe camp, la picnic sau mergi la un gratar atunci il poti purta, dar nu uita ca este doar pentru a taia mancarea sau a ciopli un lemn...
Daca ameninti vreo persoana cu el, atunci ti se poate face dosar penal, e foarte grav. Nu te juca cu astfel de lucruri!

| anonim_4396 a răspuns (pentru 19flo79):

Îl poate avea și să se protejeze în caz de ceva

| alexandradlr a răspuns:

Ai grija sa nu te prindă. La ce îl iei după tine?

| Eusunt132 explică (pentru alexandradlr):

Am avut si de 25, dar l-am aruncat de frica acum 2 ani. Il iau dupa mine ca sa speri copii care ma enerveaza, mai tai sendvisuri la scoala si cam atat. Ceva normal