| DavidutzAgache694 a întrebat:

Ce pot face când profesoara mea de mate se ia de mine mai mereu? De exemplu azi m-am oferit sa șterg tabla și în timp ce cautam buretele am auzit în spatele meu ca fetele îmi spuneau unde era și eu nu le ascultam și îmi tot ziceau unde e buretele pana când am ascultat și l-am luat și doamna de mate le-a spus fetelor sa nu umble cu din ăștia și după s-a oprit din a mai vorbi(se referea la mine) sunt clasa a 8 a și vreau sa spun ca mai mereu nu am fost bun la mate adică abia am media 5 acum și doamna e cam plictisita de viata și bătrână

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Din ceea ce scrii nu reiese faptul ca mereu se ia de tine ci ca a fost un singur caz izolat
Daca se ia mereu de tine poti spune unui parinte, si acela sa discute frumos cu dansa!

| DavidutzAgache694 explică (pentru Simpatic):

Frate dacă discuta frumos cu doamna de mate se ia mai tare de mine e proasta rau