| GVFDDFFF a întrebat:

Ce pot face daca am luat nota mica la scoala si nu vreau sa le arat la parintilor dar trebuie sa fie semnate? urgent! dau funda la cel care imi poate da un sfat!

10 răspunsuri:
| crytical a răspuns:

Ce nota ai luat? Uite ce poti sa faci, le zici ca vor sa te exmatriculeze, ii lasi vreo 5 secunde si le zici, nu doar am luat o nota prosta si o ei o sa zica pff ce bine. laughing Smecher nu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru crytical):

Da, ai dreptate. Chiar merge in desene. laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Semnezi tu. Cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai doar 11 ani cred ca trebuie sa le spui ca ai luat o nota mica si ca vei face posibilul sa iti indrepti media. Nu are rost sa minti. Daca vor afla de la dirigintele tau, iti zic ca vor fi foarte suparati.

| GVFDDFFF explică (pentru anonim_4396):

Da ai dreptate dar ei mi-au spus daca o sa iau o nota mica nu vreau sa continui dar oricum nu e ceva de rau, dar inseamna foarte mult pentru. mine acel,, lucru"'

| anonim_4396 a răspuns (pentru GVFDDFFF):

Inseamna ca sunt neintelegatori. Nu vad alta solutie decat sa faci chiar tu semnatura, daca nu stii semnatura lor copiaza si tu una mai matura, profesorii isi dau seama daca e facuta de tine laughing>

| RespiraSiInspira a răspuns:

Sfat de expert-cand ajungi acasa fa-te ca esti foarte suparat(incearca chiar sa folosesti o lacrima) si le spui despre nota.Cu putin noroc nu numai ca nu o sa se enerveze, dar o sa si incerce sa te consoleze.Depinde si de parinti...

| Raduuu95 a răspuns:

Semneaza tu, daca mai ai semnaturi de ale parintilor in caiet incearca sa o copiezi. Nu iti va iesii perfect, dar nu intra in panica. Maine du te si preda carnetul dirigentei/dirigintelui fara nici un stres. Incearca sa nu ii dai de inteles ca tu ai semnat. Fi calm, ii intinzi carnetul si ramai calm. Mult succes

| GVFDDFFF explică:

Sa le arat la parinti* scuzati-ma si este vorba de un test