| MaNumescCumDoresc a întrebat:

Ce pot face sa nu mai cresc in inaltime? Am 12 ani si am 1.65.Este normal? FUNDA GARANTAT!

Răspuns Câştigător
| Nitescu_Theodor_1995 a răspuns:

Am 17 ani si am 1, 74, deci cred ca nu este prea normallaughing Sunt anumite pastile care iti stopeaza definitiv activitatea hormonala de crestere, insa sugestia mea este sa astepti pana ajungi in jur de... 1, 75 cel mult 1, 77 si apoi sa consulti opinia medicului tau de familie. Daca ai vreun parinte sau vreun bunic inalt, atunci este genetic, insa daca vei atinge inaltimea celei mai inalte rude de sange si tot nu te opresti, atunci ar putea fi de vina activitatea glandelor endocrine, insa in ambele cazuri,, problema'' se poate oprii prin doar cateva pilule. si inca ceva, asemenea probleme se posteaza in sectiunea de Sanatate, ca daca nu risti sa primesti raspunsuri de la persoane nu tocmai informate in domeniu si sa faci cine-stie-ce prostii cu sanatatea tahappy.

| MaNumescCumDoresc explică (pentru Nitescu_Theodor_1995):

Deja l-am depasit pe unchiul meu, care este cel mai inalt.

13 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Ar trebui sa te bucuri sincer. Si eu am avut o inaltime de genul la 12 ani, 1.64-1.65. Acum am 1.87, m-am oprit din crestere pe la 19 ani si sunt foarte multumit de inaltimea mea. Fetelor intotdeauna le-au placut baietii inalti, inaltimea ta e o calitate. Fii mandruhappy

| Sadop a răspuns:

Sa nu mai cresti?!
De ce? laughing
Cu cat mai inalt, cu atat mai bine happy

| Sadop a răspuns:

Pentru ca daca esti inalt ai multe avantaje!
Poti avea o cariera buna de model happy
Vei arata mult mai bine happy
Vei fi apreciat mai mult.

Răspuns utilizator avertizat
| Chrysstian a răspuns:

La 12 ani aveam 1.78. Inaltimea este datorata genelor, dar si alimentatiei si activitatii pe care o practici.

| aly1368 a răspuns:

Ai timp sa cresti si esti si destul de inalt sau ce vrei sa te dai la fetele mai mare?
bine atunci iti recomand baschetul

| Necunoscut112 a răspuns (pentru aly1368):

El vrea sa NU mai creasca

| aly1368 a răspuns:

Aaaaaaaaaaa

| aly1368 a răspuns:

Pai o sa cresti pana la o varsta si dupa aceea nu e ceva normal

| Anutza_Munny_1995 a răspuns:

Nu te ingrijora daca provii dintr-o familie de oameni inalti nu vei ramane asa daca incearca un sport cum ar fi baschet care te ajuta sa te inalti si daca nici asta nu merge norocu tauwinking

| Al3xAnDrU66 a răspuns:

Cat mai mult sport. Altceva nu cred ca este am 16 ani 1.78m si fac sport foarte mult. si am auzit de la multi asta. e bine sa practici un sport anume dar in general sport.