| andyy_5855 a întrebat:

Ce sa aleg:geografie sau istorie?
cine imi da cel mai bun raspuns(cu argumente de ce sa aleg obiectul acela) primeste funda

Răspuns Câştigător
| SyMy24 a răspuns:

Pai eu am ales geografietongueDar nu conteaza ce am ales eutongue

Nu conteaza ce spunem noi...(cei de pe site), eventual daca vrei sa te consulti cu cineva consulta`te cu familia, prietenii sau cine vrei tutongue
Dar decizia finala trebuie sa fie a ta.
Totusi ca sa-ti raspuns la intrebare: alege materia la care te pricepi cel mai bine si la care crezi ca o sa iei nota mai marewinking

Succes!happy
Bye!

5 răspunsuri:
| AnnaMariaaa a răspuns:

Eu am dat la geogralove struck, dar acum depinde la ce te descurci mai bine si ce iti place, oricum geografia este mult mai frumoasa decat istoria...

| RXN a răspuns:

Depinde si in ce clasa esti.
Eu, cat am fost in generala si pana in aX-a, am dat la geografie.Era mult mai usoara si ca materie, dar si mult mai usor de inteles si de retinut.De anul asta dau la istorie si nu pentru ca situatia s-a schimbat, ci pentru ca BAC-ul se da obligatoriu la istorie.
Oricum, ideal e sa te analizezi pe tine insuti si sa vezi cum ti-e mai usor. Daca tii minte usor ani si evenimente, da la istorie, dar daca ti-e mai usor sa inveti pe cale vizuala, cu harti, da la geografie,happy

| Ioana_4525 a răspuns:

Eu dau la geografie. Nu pot sa-ti spun la ce sa dai dar la istorie zic eu ca e mai greu pentru ca trebuie sa stii atatia ani si secole si nu stiu. Dupa mine la geografie ar fi mai usor ca iti da ceva gen "In ce parte a tarii se afla muntii..." adica eu cred ca e mai usor daca inveti putinhappy Multa baftawinking sper ca te-am ajutat.

| AFiSaUaNuFi a răspuns:

Pai eu o sa aleg geografia pentru 2 simple motive :
1)este folositoare si o invat de placere ( stiu harta globului si tarile + capitalele lor cu ochii inchis)
2)este mult mai frumoasa decat istoria

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Geografie. sunt intr-adevar multe depresiuni munti ape etc. acum depinde la ce iti trebuie, ca nu ai specificat.
istorie trebuie sa stii multi ani.si sunt mai greu de memorat parerea mea.chiar te incurci.si pe langa anii ar trebui si domnitorii, si pe langa domnitori trebuie sa stii cat au domnit. si unde. deci eu zic ca sunt mult mai multe big grin bafta oricum-ar fi, Alex