| Firdinica a întrebat:

Ce sa fac atunci cand sunt trista sau/si deprimata?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Sincer...aceeasi stare o am si eu astazi.
Doar ca eu n-am prea dormit azi-noapte.
Fa ceva ce-ti place tie,relaxeaza-te,iesi la plimbare cu prietenii, important e sa nu stai in casa, asculta muzica, iti mai ridica moralul, pe mine ma ajuta si rugaciunea de cele mai multe ori.
Te pup!

5 răspunsuri:
| Grimmjow69 a răspuns:

Stai mai mult cu persoanele care te fac sa razi, asculta melodii vesele, uita-te la comedii, incearca sa nu te mai gandesti la motivul pentru care esti trista, gaseste-ti un hobby, fă plimbări lungi în aer liber şi ia pe cineva cu tine să-ţi ţină de urât, bea ceaiuri de sunătoare sau gălbenele neîndulcite, du-te la cumpărături( ai grijă să nu chetuieşti prea mult), sau, de ce nu, un hobby, cum ar fi grădinăritul, înotul etc, ascultă muzică veselă, fă o baie caldă( nu fierbinte )

Răspuns utilizator avertizat
| teateutza a răspuns:

De fiecare data cand esti trista gandeste-te ca undeva in lume un destept Impinge o usa pe care scrie TRAGE

| Ioana300 a răspuns:

Cand esti trist cel mai mult te ajuta muzica.Dar dar exemplu eu acum am o stare foarte nasoalapentru ca s-ar putea sa nu ma mai vad niciodata cu cel mai bunprieten al meu.In situati de genul asta roaga-te.Roaga-te sa iti fie bine tie si cui mai vrei tuwinking

| Giada a răspuns:

Incearca sa faci lucruri care-ti plac.
Poti iesi in oras, sa te plimbi, sa asculti muzica, sa citesti o carte. happy
Sa faci shooping happy