| ClaraZ a întrebat:

Deci sunt foarte trista, deprimata. Ce pot face?:-

5 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Legat de mama şi tatăl tău, asta e. Nu ai ce face. Te poţi aştepta la un divorţ oricând, dar gândeşte-te că aşa e cel imi bine. Măcar mama ta cu gândul că sunt despărţiţi nu va mai suferi şi fiecare va fi cât de cât fericit în felul său! Legat de a doua problemă... păi nu poţi obliga o persoană să te placă dacă tu nu i-ai spus nimic, nu i-ai arătat că-l placi, cum vrei să-şi dea seama? Fă tu primi paşi, dacă nu rămâi pe dinafară şi te uiţi cum se sărută cu alta! Baftă!

| Maya. a răspuns:

Nu dispera, pentru ca cineva acolo sus te iubeste. Oricat ai fi de trista, nu uita ca viata merge inainte si totul are un sfarsit in viata.la fel si depresia ta.Nu uita ca esti o fiinta deosebita in felul ei, iar in ceea ce priveste acel baiat e clar ca nu te merita. tu esti unica, iar el nu e capabil sa vada asta.Momentele astea grele te vor intari si te vor face puternica in fata vietii.continua sa speri. Pe masura ce a speri devine un obicei, poti obtine o permanenta stare de fericire.

| lovenotsex a răspuns:

De ce esti asa deprimata?straight face...pare rau... Dar viata merge inainte, oricare ar fi greutatile, impreuna cu prietenii familia si mai ales cu propriul nostru caracter si propria noastra ambitie si incredere se poate depasi orice.Ai incredere in tine, iar daca nu reusesti, vorbeste cu un prieten care e bun ascultator soi descarcate nu tine in tine ce te doare si deranjeaza.Ai grija de tine.Bafta! si nu uita gasesteti zambetul.

| Fetita a răspuns:

Cu parintii nu ai ce face... Chiar nu-mi dau seama. Incearca sa vorbesti cu tatal tau. Daca nu-i pasa de mama ta ar trebui sa-i pese de tine ca doar esti copilul lui. Oricum trebuie sa-i fi aproape mamei tale.Are nevoie de dragoste si caldura. Si pe prietenul tau da-l naibii. Daca a facut asa ceva inseamna ca nu tine absolut deloc la tine. E plina lumea de baieti care asteapta sa-i cunosti, baieti mult mai buni decat acel prieten al tau. Succes!>big grin

| vasiledumitru a răspuns:

Lasa-l in colo de baiat, ca nu se ridica la nivelul tau, face acel baiat sa creasca merele? Eu cred ca nu.
Acum ai alta treaba sa fii alaturi de mama ta, incearca macar 10 minute pe zi sa fii alaturi de ea, sa o ajuti la mancare, curatenie, si sa nu-i comentezi, astfel ea isi va gasi alinare alaturi de tine.
Cred ca daca tatal tau va vedea ce bine te intelegi tu cu mama ta va fi atras iar de voi, de ea, de mama ta si nu o va mai insela.