| tzutzi a întrebat:

Ce sa fac ca sa-mi recastig increderea in parinti? ajung acasa la ore fixe(date de acestia), am incercat sa-mi corectez limbajul(care nu era prea frumos) incerc sa fac tot ce spun ei si sa nu mai comentez. Oare acum mai au incredere in mine?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O sa le castigi increderea relativ repede, apreciez ca in maxim 1 an vor avea incredere partiala in tine, iar in 2-3 ani deplina. Sigur, daca continui sa te porti normal.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mergi in continuare asa cum ti-ai propus si totul e ok, tu vei avea de castigat.

| AndreeA_4571 a răspuns:

Tot ce pot sa iti spun e ca ai luat-o pe drumul bun! :-)

by me

| den a răspuns:

Ai inceput bine. tine-o tot asa happy

| brainless a răspuns:

Vezi tu, cu o floare nu se face primavara.Trebuie sa ai putina rabdare pentru ca, chiar daca le-ai recastigat increderea fii sigur/a ca nu iti vor arata asta pana nu vor fi siguri ca tu te-ai schimbat cu adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde si ce ai facut! Dar oricum, increderea nu poate fi castigata asa de usor cum este pierduta.Va trebui sa muncesti ceva mai mult de atat ca sa o recapeti.Nu zice nimeni ca e usor dar crede'ma ca merita.Nimic nu e mai important decat parintii si ca acestia sa aiba incredere in tine.Si atunci cand o vor avea vei vedea ca lucrurile vor sta altfel, si vei avea libertatea dupa care probabil tanjesti, dar pana atunci incearca sa le dovedesti ca meriti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma bucur ca ai inteles ca parintii iti vor binele. Cand isi pierde cineva increderea in tine, trebuie ca schimbarea sa fie in bine pentru totdeauna si va fi spre binele tau. In timp parintii pentru ca te iubesc, vor incepe sa schimbe cateva restrictii dar tu trebuie sa mergi mai departe. Ai sa vezi cat de bine iti va prinde atitudinea asta in viitor.