| Bibi727828272 a întrebat:

Ce sa fac dacă băiatul de care îmi place este plăcut de alte 1000 de fete? Mereu când intră într-o încăpere toată lumea îl admira, aud fetele cum vorbesc despre el și cum sar sa ii afle instagramul...ce sa fac?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu intotdeauna prima impresie lăsată de el este si cea corectă.

| ania a răspuns:

Sa te rogi Creatorului ca la timpul pe care El îl considera potrivit sa aducă în viata ta persoana care El știe xa ar fi potrivita sa fie soțul tău.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa faci nimic, atata vreme cat el nu te vede si nu vine la tine sa-ti vorbeasca.
Te uiti si tu cum se uita si celelelate 1000 si ...ramaneti cu uitatul, ca-i numai decizia baiatului, pe cine alege.

| dullcat a răspuns:

Buna.Cred ca cel mai intelept ar fi sa iti alegi un alt baiat care iti place? E frumos sa crezi ca se poate intampla ca in filmele pentru adolescente, sa se indragosteasca si el de tine, sa te aleaga doar pe tine, desi e placut de toate fetele din scoala.

Dar din pacate, realitatea e mult mai dura, si ar trebui sa iti creezi o plasa de siguranta, sa nu-ti faci asteptari, astfel incat sa nu ajungi sa suferi prea mult. Apoi, baiatul asta se muleaza si el pe tiparul celor din filme? Presupun ca fie e increzut, stiind ca are multe fane, fie e dragut si cu picioarele pe pamant? laughing

| anonim3247 a răspuns:

Nimic tu ca fată.

| anonim3247 a răspuns:

Doar el alege pe cea cu care va fi.

| anonim3247 a răspuns:

Vezi că frumusețea la bărbați și la femei cu cât e mai mare e tocmai invers cum sunt ei ca oameni.

| AdioTPU a răspuns:

Cel mai bine ar fi să-ți îndrepți atenția spre un altul mai puțin popular. De obicei cei populari sunt obișnuiți să aibă și mulți admiratori de sex opus și devin superficiali crezând că au toate fetele la picioare și că poate s-o aibă pe oricare. Nu-i umfla egoul aratandu-i că îți place de el. Fii tu excepția, cea care e indiferenta și câte nu e in limba după el.