| Serban0258 a întrebat:

Ce să fac dacă crush-ul place pe alt băiat? Eu vorbesc cu ea de aproape 6 luni și o plac la nebunie. Ea știe că o plac și ea mi-a spus "te iubesc"(față în față) Dar nu sunt sigur dacă vrea să stea cu mine...

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai daca place pe altul nu e evident? Ori poate nu iei initiativa si de aia s-a dus dupa altul, sau ti-a zis ca te iubeste asa ca pe amic.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa faci nimic, ca nu poti sa-i impui nimanui sa te placa, daca ea nu simte nimic pentru tine.
Dar, ca sa fii sigur de ce simte ea pentru tine, poti sa intrebi, inainte sa renunti la ea!

| devilshelp a răspuns:

Sunt multe fete (si baieti) care arunca cu "te iubesc" peste tot. Nu are nicio valoare daca nu o arata si daca il place pe altul. Daca stie ca o placi probabil ca te considera planul de rezerva in caz ca nu ii iese cu tipul ala si iti zice "te iubesc" ca sa te tina acolo printre optiuni. Eu zic ca meriti mai mult decat sa fii planul de rezerva happy