| Andreea1499 a întrebat:

Ce sa fac daca mie imi place un baiat, eu nu sunt sigura daca ma place sau nu, dar dupa cum ma priveste si cum imi zambeste cred ca ma place si el. El este un baiat mai timid. Prietenele mele imi spun ca sa ii zic ca imi place de el... dar daca el nu ma place? Ele zic ca cu siguranta ii place de mine, dupa modul in care ma priveste si cum imi zambeste. Odata am fost fata in fata cu el, iar el s-a uitat fix in ochii mei si mi-a zambit, ce inseamna asta? Prietenii mei zic ca ma place, pentru ca altfel s-ar fi uitat normal la mine si nu mi-ar fi zambit... voi ce credeti? va rog multe raspunsuri. Ar trebui sa ii spun ca il plac sau nu?

3 răspunsuri:
| PisyKiss a răspuns:

Trebuie sa risti totul deci spune-i ca-l placi. Trebuie sa fi sincera cu el chiar daca va zice ca nu te place. Daca o sa zica asta puteti fi impreuna, daca nu macar ai aflat ce simte pentu tine. Cand zambeste un baiat la o fata inseamna ca simte o oarecare atractie pentru ea. Sper ca te-am ajutat!

| Corina1325 a răspuns:

Ii poti da semne ca il placi. Stai mai mult pe langa el, vorbeste des cu el, si arunca-i si tu priviri misterioase. Dupa un timp, ii poti spune ca el iti ete simpatic si vei vedea reactia lui.( dupa vreo 2 saptamani.)/ Succes!

| Andreea1499 explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri...va rog mai muuulte sfaturi :*