| Mirela2522 a întrebat:

Ce sa fac daca toate prietenele imi spun ca baiatul pe care il plac da semne ca si el ma place? Sa fac eu primul pas?

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

Sau poate toate prietenele tale se înșeală. Ar fi ciudat acest lucru? Poate tipul doar te simpatizează, poate chiar simte ceva pentru tine, poate așa face cu toate. Nu ai de unde să știi exact ce se petrece în sufletul lui.
Îl placi, nu?
„Dragostea înseamnă a renunţa la frică." (Gerald Jampolsky)
Spune-i ce simți, arată-i ce simți! Dacă nu simte același lucru pentru tine, nu pierzi nimic. Însă dacă și el te place, câștigi, câștigi poate iubirea adevărată.

5 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Odata ce iti da semne ca te place, atunci lasa-l pe el sa mearga mai departe. Nu are rost sa te grabesti. Da-i si tu semne daca asta vrei, si restul sa depinda de el. Bafta!

| Seepty a răspuns:

Daca il iubesti si simti ceva pentru el eu zic sa faci tu primul pas, poate el este mai timid si ii este rusine sa vorbeasca cu tine asa ca nu mai sta pe ganduri si intra in vorba cu el pana nu pune ochii alta fata si il ia.

| irinuk28 a răspuns:

Doar daca esti convinsa tu singura de faptul ca si el te place.Nu e nici o problema daca faci tu primul pas, la urma urmei ce mai conteaza cine il face, daca amandoi aveti sentimente reciproce.Insa pana nu esti tu sigura ca el te place, ar trebui sa mai astepti.Sti cum sunt unii baieti, se pot distanta de fete la auzul acestor intrebari(ma refer la cei care nu simt nimic pentru acele fete). Bafta!

| VerdeLila a răspuns:

Daca este ok pentru tine, fa-o!
Eu consider ca baiatul trebuie sa faca primul pas; tu ai putea sa-i usurezi munca. Da-i semne ca-l placi, zambeste-i, vorbeste cu el, stai in cercul lui de prieteni... poate este si e timid.

| only2k a răspuns:

Dă-i semne să vezi ce are de gândhappypoate e ruşinos. Iar pasul nu contează cine îl face, dar ca fată, înainte de a face tu pasul ar cam trebui să te asiguri că şi el te place şi vrea asta..Fiindcă după lumea îţi face face o imagine nu ştiu cum, jignitoare probabil.thinking idk