| anonima122 a întrebat:

Ce sa fac fetelor? Vreau sa slabesc dar nu reusesc! FaC HANDBAL DE 3 ori pe saptaman nu mananc dulciuri si ma mentin la acceasi greutate!
Dar din cand in cand mai pun si eu in gura o bucatica de ciocolata doar am 13 ani si imediat ma ingras chiar daca in ziua respectiva am facut sport
Am fost si la nutritionis am facut analize, cea mai facut pe acolo si a zis ca totul e in ordine
Ce sa fac dati-mi sfaturi va rog!

3 răspunsuri:
| AnonimGirl a răspuns:

Mananca fructe si legume. Sunt sanatoase si ajuta sa slabesti. Daca vrei sa slabesti nu mai lua nici un pic de ciocolata. Continua sa faci sport si sa mananci multe fructe si legume. Imi pare bine ca te-am putut ajuta.

| AnonimGirl a răspuns:

Mananca multe fructe si legume, nu mai pune nimic dulce in gura, fa sport cel putin 60 de minute pe zi si ar trebui ca mama ta sa te dea la dansuri pentru ca dansul pune toti muschii in miscare si te ajuta sa slabesti. Pa! Pupici!

| mOBSCENE a răspuns:

Pai daca nu mananci dulciuri, inseamna ca mananci altceva ce nu ar trebui. mananci multa sare? prajeli? sucuri? Suc ar trebui sa bei doar facut in casa, fara adaos de zaharhappy. Incearca sa mananci acea bucatica de ciocolata doar o data pe saptamana, si pe langa handbal, sa mai faci ceva sport, macar jumatate de ora de luni pana vineri, iar sambata si duminica pauzahappy Respecta cele 3 mese si 2 gustari si nu te infometa. Daca chiar vrei sa slabesti, renunta pentru doua saptamani si la fructe, astfel organismul tau este nevoit sa-si ia energia din depozitele de grasime. Pe langa asta, mergi la o sala, fa-ti abonament, sau cumpara-ti niste gantere si lucreaza acasa, muschii trebuie tonifiati, iar ei ard multe calorii.
Renunta si la painea alba si inlocuieste-o cu cea integrala, de preferat prajita. si mezelurile sunt rele, ai grija. De preferat sa excluzi tot ce contine zahar, sau inlocuieste-l cu zahar brun. Mierea de albine e sanatoasa si eahappy
Multa bafta>big grin