| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac? iubesc un baiat care imi spune ca sunt alintata fitoasa si nu stiu daca mai tine la mine am fost cu el timp de 2 luni in care am trecut prin multe.de la o simpla joaca am ajuns la iubire adevarata dar acumnu stiu daca ma mai iubeste deoarece eu sunt o fire geloasa iar el acum vb cu o fata desi stie ca ma face sa sufar...deci var rog ajutati-ma:*:*:*dau funda

Răspuns Câştigător
| nutsa a răspuns:

Dar tu esti alintata, fitoasa? daca zici ca e iubire adevarata, precum afirmi, atunci de ce nu faci primul pas si de ce nu-i spui despre asta, nu pierzi nimic:daca ii spui si te refuza, vei sti ca trebuie sa te obisnuiesti cu ideea ca nu te vrea si sa-ti faci pe altcineva chiar daca stiu ca doare, si daca te iubeste si el atunci nu va ramine decat sa fiti fericiti! si poate flirtu cu fata aia e doar o joaca pentru a te face geloasa, mai ales daca stie ca esti si cred ca stiewinkingwinking

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pai incearca sa te adaptezi si tu cu el sa nu mai fi asa mai neincrezuta ca nu mai ajungeti nicaieri asa.

| Vizitiul a răspuns:

Gelozia nu vine din dragoste, sa stii. Gelozia izvoraste din dragostea neindestulata. Asta inseamna ca nu erai sigura de iubirea lui nici atunci cand erai cu el. Acum, ca nu mai este cu tine, de ce-ti mai pui intrebari in legatura cu sentimentele lui fata de tine? Totul e limpede, daca mai simtea ceva pentru tine, banuiesc ca era cu tine, cum nu mai este...intelegi situatia, nu? Ar cam trebui sa-ti vezi de viata ta. Astepti trenul intr-o gara in care n-o sa mai stationeze.

| CatelusaFlaffy a răspuns:

Buna incarca sa ii dovedesti ca il iubesti si ca pentru tine nu este o joaca si ceva serios poate din cauza faptului ca el te crede fitoasa il face sa creada ca tu nu pui suflet in relatia voastra. Discuta cu el despre asta si cand ii vorbesti inceaca sa ii spui din suflel si privind in ochii lui sincer parerea mea este ca asa o sa aiba increderea in tine pentru ca din cate vad eu asta e elementul lipsa.Succes:*

| EnterSandman a răspuns:

Pai daca ati zice ca esti fitoasa si alintata poate asa o fi, mie cel putin nu-mi place genul asta de fete.cred ca e de acord cu mine daca te-a lasat laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa-l si tu gelos si scapa de fite