| Eucumamajunsaici a întrebat:

Ce sa fac? Mama nu-i da un telefon doamnei profesoara pentru ora de pregatire,ii este rusine >sad.
Tata vrea la tara la guit guit sa-i faca curat si sa praseasca a, da sa bea putin de tuica.D-na a uitat urma sa fac pregatire dar a uitat si cum sa-l conving pe tata sa nu mergem la tara. Ultima oara cand nu am mers s-a infuriat >sad

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Spune-le ce simți, dar vorbește cu ei când sunt bine dispuși. Apoi vorbește respectos. Un răspuns blând îndepărtează furia.