| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca iei 4 pastile de ibuprofen deodata?

4 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Depinde cat sunt de mari, ce greutate ai, etc. In principiu iti pot face rau la ficat.

| Darrina a răspuns (pentru Radu284):

Pai am schimbat dozaju 8 ibuprofen 400 mg si 3 agocalmin dar nu am nimic. ( fara reprosuri esti nebuna sau nu gandesti ) am 50 de kg dar nu am nimic pana acum straight face

| Radu284 a răspuns (pentru Darrina):

Pai fiecare organism e diferti, sunt multi factori. Ideea e sa nu abuzezi de analgezice, pentru ca oricum au si ele limitarile lor. Nu sunt anestezice happy

| 2B a răspuns:

Nu e bine... niciodata sa nu-i ie-i multe pastile(pentru ca sunt toxice), Trebuie sa iei cate una doua maximi! Probabil ca te doare rau dar cred ca 1 ajunge si daca nu-ti trece incearce peste cateva ore! Dar sa nu ie-i niciodata mult pasile! Mult success in continuare!