| blackbird000 a întrebat:

Ce spune regulamentul scolar in legatura cu aducerea telefonului la scoala? Avertizeaza acesta despre confiscarea lui? Din cauza ca am telefon cu ecran tactil, l-am pus in buzunar stiind ca e pe silent, iar in timpul orei acesta a inceput sa-mi redea melodiile din playlist.Profesoara mi-a confiscat telefonul, asa ca as vrea sa stiu ce drept are in a face asta!

5 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

In timpul progamului scolar si in special in timpul orei telefonul trebuie inchis. Daca trebuie sa primesti un apel de urgenta acesta va fi dat pe silentios. In caz contrar profesorul are dretul de al confisca.
Asta e ce imi amintesc ca a zis profu de civica...E ca si cum ai fi ascultat muzica fara casti in timpul orei si nu intereseaza pe nimeni ca a fost un accident. Bucura-te macar ca nu ti-a scazut nota la purtare.

| blackbird000 explică (pentru Mangustă):

Pai..ma pricep foarte bine sa plang, iar dirigului i se inmoaie inima cand vede pe cineva plangand asa ca.l-am recuperat laughing

| AdryTheBest a răspuns (pentru blackbird000):

laughing big grin

| AdryTheBest a răspuns:

Are dreptul sa ti-l confiste deoarece regulamentul scolar spune clar ca in scoala nu se permit telefoanele.Eu il i-au la scoala dar am grija sa-l blochez de fiecare data. Mult succes!