| justdanceklihkuugiuhb a întrebat:

Ce stiti despre lentilele de conatct colorate dar despre cele cu desene sau cum sa le zic...cu fluturasi sau stelelaughing[se pot purta si daca nu ai probleme cu vederea]

3 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Vreau si eu! daca afli zi-mi si mie!

| Saya a răspuns:

Salut!
Normal lentilele colorate sunt pentru a avea alta culoare la iris iar cele cu stelute la fel. Le poti purta chiar daca nu ai probleme cu ochii dar trebuie sa fii atent/a cand le pui si dai jos sa ai mainile foarte curate pentru ca altfel poti face conjunctivita si mai ales sa nu le dai la alta persoana si apoi sa ti le pui iar pentru ca se pot transmite diversi microbi

zb! e

| perfect05 a răspuns:

Asta ar trebui sa intrebi un doctor specializat dar din cate am auzit poti orbi daca sunt purtate constant...