| anonim_4396 a întrebat:

Ce tratamente imi recomandati pentru anxietate, depresie si atacuri de panica? In conditiile in care analizele la sange imi ies perfect dar durerile de cap si starile de rau si tristete tot nu-mi trec? Am 19 ani dar deja simt ca sunt la capatul puterilor, degeaba lupt, in prezent iau anxiar dar se pare ca nu vindeca, il iau deja de un an, la psiholog ma duc tot degeaba, in final tot singura si nefericita raman oricat de optimista as incerca sa fiu. Ce tratament sa mai urmez, cele naturiste nu sunt bune?

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Un borcan de 500gr miere de mai ci 300 gr lamaie si 300gr aloe de minim 2 ani.Treci lamaile si aloea prin masina de tocat carne amesteci totul lasi la macerat 10 zile apoi iei cate o lingra cu 15 minute inainte de masa.

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Medicamentele pentru asemenea afectiuni le prescrie medicul psihiatru! daca ai observat ca anxiarul nu te mai ajuta, este cazul sa mergi la control pentru schimbarea tratamentului! sunt antidepresive care chiar isi fac efectul, dar in paralele trebuie sa lupti si tu! perfectioneaza-ti gandirea pozitiva si nu te mai gandi ca esti bolnava!
multa sanatate!

| gazza01 a răspuns:

Un mic truc de a te calma thinking poate merge: Trage de cateva ori aer adanc in piept si dupa aceea numara pana la 10 big grin si nu glumesc!