| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuie sa fac sa imi dispara cosurile! Dau fundita

Răspuns Câştigător
| ki21lu a răspuns:

Problema e urmatoarea : Daca iti apare un cos daca nu ai rabdare sa-ti dispara il storci, dar nu e asa simplu. Datorita substantei si neglijentei risti sa o imprastii pe toata fata,ceea ce duce la aparitia cosurilor,din ce in ce mai multe, pe o suprafata mai mare, intr-un anumit timp (probabil mai scurt). Daca nu vrei sa-ti mai apara procedezi astfel : In prima faza te speli pe maini foarte bine,apoi dezinfectezi zona in care a aparut. Iei un betisor cu vata la capat,il inmoi in spirt,storci cosul, si tamponezi usor cu betisorul in zona "rosie" fara sa mai atingi si alte zone. Te speli iar pe maini si mai tamponezi usor cu putina vata cu spirt (curata).Si gata. (o sa ia ceva timp). Dar daca nu merge consulti un medic dermatolog, si probabil o sa-ti dea Zynert.

1 răspuns:
| ringridv97 a răspuns:

Sa ai rabdare! Nu vor disparea cu nici o metoda; stiu din proprie experienta!winking