| ralucaralu a întrebat:

Ce trebuie sa stie sa faca o fata de 14 ani? sa gateasca? va rog fara bataie de joc

18 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Hmm.si eu la 14 ani stiam sa gatesc doar oua cartofi prajiti.laughing si de curand am adaugat si ciorba la inventarul cu ce stiu sa gateschappy

dar la 14 ani.nu trebuie sa stii sa gatesti neaparat. ce trebuie sa stii la 14 ani e sa inveti mai multewinking

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Sa invete, sa fie degraba acasa, sa fie virgina, sa stie sa faca ceva simplu de mancare, sa-si spele sosetele, sa iasa afara, sa socializeze.

cami
| cami a răspuns:

Nu neaparat. ( dar si asta, de mica trebuie sa stii sa te "haranesti" ). Sa stii sa vorbesti frumos, sa nu-ti rozi unghiile, sa-ti bagi intotdeauna scaunul cand parasesti un loc, sa nu te imbraci extravagant... regululi de etica.

| spyceygirl a răspuns:

Sa invete.asta trebuie sa stie...cu gatitul hmm o gustare mica. o prajitura cu fructe si clatite...nu e neaparat sa sctie asta...sa isi faca curat, sa iti aleaga hainele adecvate si iarasi sa invete, este cel mai important lucru...

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Ce ii placewinking
Sa se distrezewinking gatit laughing pai dc mancarea buna e la distanta de un telefonwinking.

| night_crawler a răspuns:

Mai intai buletinul laughing... apoi scoala, distractie, scoala si... iar distractiewinking

| fabiola a răspuns:

Sa invete in primul rand si sa fie ordonata, sa dea dovada de bun simt.Nu trebuie sa stie sa gateasca dar sa-si spele farfuria unde a mancat, sa-si faca ordine la birou, sa-si ingrijeasca tinuta. E mult, e putin?

| Ceva ciudat. a răspuns:

Hmmmthinking da sa gateasca.adica nu cine stie ce mancaruri.adica sa stie sa se "intretina" singura nu sa astepte totul de la mamibig grin

| LoryM22 a răspuns:

Deja esti domnisoara la 14 ani(multi inainte), nu trebuie neaparat sa gatesti, insa daca te pasioneaza poti face orice doar trebuie sa cumperi o carte cu retete culinare si chiar daca nu reusesti sa faci foarte buna reteta respectiva sigura a 2, 3 oara o sa-ti iasa delicioasa.Eu cand am avut 14 ani m-am gandit la ce liceu dau ca sa ma ajute si in facultate cunostintele(am ales domeniul in care vreau sa profesez)si in timpul liber am incercat s aprofit de timpul liber ca atunci cand cresti nu mai ai timp sa te distrezi si ai mult mai multe responsabilitati.Succes!

| sTeFaN. a răspuns:

Eu la 14 ani cat am fac bomboane cu menthol si le mananc.

| den a răspuns:

Trrebuie sa invete happy

| YepIsSuspended a răspuns:

Mancaruri simple, cartofi prajiti, ou ochi, clatite...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mancaruri sofisticate, nu pentru ca vei avea tot timpul, dulciuri se cumpara acum de la cofetarie, sosurile la mancaruri cred ca sunt importante si borsurile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai... o fata de 14 ani, cred ca ar trebui sa isi faca mandri parintii invatand.Restul o sa aiba timp mai tarziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Macar un cartof prajit obligatoriu! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu tia-m raspuns in bataie de joc ti-am spus ca ar fi bine sa inveti sa faci un bors si sosuri de mancare, eu nu vad unde am fost stupida?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 14 anul...si stiu doar sa fac clatite si cartofi prajitzi.big grin...pana la urma trebuie sa te distrezi nu sa stai in bucaatrie...mama trebuie sa faca tot in bucatarie...big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O fata de 15 ani trebuie sa asculte aceasta melodie http://www.youtube.com/watch?v=xO0spbbGvo4&feature=related sa fi cuminte...romantica si fericita ca are o viata inainte!