| ViVi a întrebat:

Ce va place? painea neagra sau painea alba. mie imi place alba...straight facede obicei eu nu prea mananc paine oare ii rau in asta

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Consum pâine integrală, este cea mai sănătoasă, are o sursă bogată de fibre care ajută la metabolism.
1-2 feli/zi.
Pa, pa.

14 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Mie imi place mai mult painea neagra la gust... si eu mananc putina paine de obicei... Nu e nimic rau in asta.

| SweetCandy a răspuns:

Neagra...happynu e nimic rau, daca nu mananci painehappy

| ViVi explică:

Nu l-am considerat stupid happy daca tu ai crezut asta imi pare rautongue

| Pepper9 a răspuns:

Buna! Eu mananc paine neagra, dar foarte rar, de obicei o jumatate de felie pe zi sau chiar deloc.Si nu, nu e nimic rau daca nu prea mananci paine.In loc de o felie de paine si nu mai stiu eu ce, seara, mai bine un boc cu cereale si lapte, e mai sanatos si nu te ingrasawinking.

| St!L a răspuns:

Paine alba ca te ingrashi de la ealaughing

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Mie paine alba imi place desi mananc si de cealalta de secarabig grin nu e nimic rau in faptul ca nu prea mananci paine din contra e foarte bine paine ingrase

| ing. a răspuns:

Bunakiss. Painea neagra este mai sanatoasa, dar mie nu`mi placebig grin. Oricum, nu prea mananc paine deloc.happykiss.
Si nu mi se pare rau sa nu mananci painewinking. Sunt multi oameni care nu prea mananca.big grin
Te pup.kiss.

| Sabwy a răspuns:

Pai. eu mananc mai mult paine neagra /... dar sincer nici eu nu mananc prea multa. mananc jumateate de felie sau chiar deloc pe zi.

| adelutsa a răspuns:

O contrazic pe adelyyy big grin a manca paine este foarte bine pentru copii si adolescentii aflati in crestere si asta pentru ca painea aduce organismului un aport substantial de proteine vegetale, de vitamine (B1, B2, B6, PP si E), de elemente minerale (fier, fosfor, magneziu, calciu) de fibre si acizi grasi. Conform studiilor, insa, painea alba este mult mai saraca in elemente nutritive care sunt necesare dezvoltarii organismului.
Si tine minte acest aliment nu ingrasa mai mult decat altele diferenta e ca avem tendinta sa o consumam in exces.Important este, deci, sa nu consumam painea in cantitati prea mari si sa nu o combinam cu alimente bogate in grasimi sau calorii.
Eu una mananc orice fel de paine dar fac greseala de a manca paine cu cartofi ceea ce nu e prea bine big grin.
Trebuie sa mancam din toate cate putinhee hee pentru ca o alimentatie sanatoasa este secretul unei vieti bunetongue
Apropo sa stii ca 98% din oameni consuma paine deci...

Cam atat am avut eu de zistongue.Iti doresc multa sanatate!

| mada. a răspuns:

Cea albahappy

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Painea alba.big grin

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Hmm. nu stiu de ce raspunsul meu il considerati stupid.Doar am zis ce-mi place, gusturile nu se discutabatting eyelashes

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

@closeyourlove nu la tine ma refereamhee hee m-au votat doua persoane cu stupid la acel raspuns si de-asta am zis happy

| ionut_1835 a răspuns:

Nu e nici bine da nici rau fiindca painea are multe vitamine si fibre