| MariaMarty a întrebat:

Ce ziceti de unii baieti cu care desi te intelegi bine, glumesti etc. dupa cateva zile nici nu te mai saluta pe strada...iar apoi cand esti indiferenta brusc se baga in seama cu tine.iar dupa iar nu te mai saluta.ce parere aveti de baietii de genu?

Răspuns Câştigător
| LenoreVoldaren a răspuns:

Crede-mă aşa este, poate să se dea mare în gaşcă, poate să discute toată ziua cu fetele, poate să facă complimente cui doreşte. Dar mereu când vine vorba de fata pe care cu adevărat o place, i se înmoaie picioarele şi ar evita să discute cu ea, chiar s-o salute. Alte dăţi, când te vede bine dispusă, fericită, îşi face curaj şi te salută, discută cu tine. Dar când te vede supărată sau "cu toane", preferă să te lase în pace, dacă Doamne te supără şi mai tare? Şi după faza cu farsa, el credea că ţi-ai bătut joc de el şi că îl consideri doar un fraier şi te-a ignorat.

| MariaMarty explică (pentru LenoreVoldaren):

Ce mare dreptate ai, am observat ca atunci cand nu sunt in apele mele, sau cand sunt mai suparata nu ma saluta.iar atunci cand sunt mai fericita ma saluta ..bine..noi ne salutam cu ~mda~ daca ai m-ai vazut asa ceva laughing.si da, probabil de la farsa aia s-o fi suparat.of, si doar suntem la acelasi liceu si ne vedem zilnic, aa si el e boboc.iar eu sunt a 10-a, deci nu se pune problema unei relatiiwinking ..si de acu cand il vad sa-l intreb ce are? sau sa-l ignor?(adica, ar fi penibil sa-l intreb ce are de-i suparat si el sa nu-mi raspunda ).dar oricum, multumesc mult de ajutor big grin

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Așa știu ei să fie importanți...
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate le e ruşine cu tine şi nu vor să fie văzuţi vorbind cu tine pe stradă.

| MariaMarty explică (pentru anonim_4396):

Nu e vorba de asta, ca il alte dati am vorbit, toate alea..doar ca baiatu asta face faze..azi saluta, maine nu..si tot asa..si chiar nu-l inteleg

| LenoreVoldaren a răspuns:

Cu siguranţă că acei băieţi se plictisesc, aşa că vin la tine, din interes. Probabil prietenii lor "adevăraţi" nu sunt prin preajmă, aşa că îşi "omoară" timpul cu tine. După care, când prietenii lor reapar, tu eşti dată la o parte, că doar ceeee? Tu nu eşti aşa cool ca şi ei şi s-ar face de râs stând de vorbă cu tine. Sfatul meu: astfel de fiinţe nu merită atenţia ta.

| MariaMarty explică (pentru LenoreVoldaren):

Nu e vorba de asta, baiatu chiar nu e genu...adica cand era cu prietenii ma saluta, chiar si cand era singur...insa nu stiu, acu cateva zile i-am facut o farsa cu cateva prietene la telefon..si el e genul care tine la glume..insa acu ma gandesc sa nu se fi suparat pe mine(s-a prins ca am fost eu) ..si nu stiu, azi a fost total indiferent si cu mine, si cu o prietena de-a mea..si el chiar nu era deloc asa.

| LenoreVoldaren a răspuns:

Păi aşa e total altceva! Probabil băiatul simte ceva pentru tine, o mică atracţie, îi place de tine, etc. Numai că el oarecum se simte inferior ţie şi zice în gând "Vai, azi o salut şi îi văd reacţia. Mâine n-o salut şi văd dacă se supără. Dacă n-o salut şi se va supăra, atunci clar nu mă place, dă Doamne să mă bage cumva în seamă!". Dacă tu eşti indiferentă sau te vede că discuţi cu orice alt băiat, atunci va deveni gelos şi crezând că ţie nu-ţi pasă de el, vrea să te uite. Crede-mă, aşa sunt băieţii! Îşi imaginează într-una ce ar fi dacă "nu ştiu ce." Arată-i că-ţi pasă şi deveniţi BFF!

| MariaMarty explică (pentru LenoreVoldaren):

Dar totusi baiatu nu e genu timid, sau rusinos..ba din contra,e indraznet si sociabil,si vorbeste cu multe fete (sincer nu cred ca ma place, si chiar nu e cazul ), insa mai face faze de astea tampite, gen azi ma ignora total, apoi eu ma supar...il ignor si eu apoi, iar dupa tot el ma salutawinking, si baiatu asta chiar e special, adica eu pana acu juma de an eram asa timida, mai ales cu baietii (desi am aproape 17 ani), iar de ceva timp m-am schimbat asa mult, am devenit sociabila..si in mare parte si el m-a ajutat sa trec peste timiditate..si nu stiu acu, de ce m-a ignorat asa...ce as putea sa fac? sa-l ignor cum l-am ignorat pana acuma, sau sa-i spun ca ma deranjeaza ca face faze de astea si ca nu saluta?