| Cristina788 a întrebat:

De ce toti băieții care au prietenă sunt diferiti decat cei singuri. De exemplu am foarte multi băieți la liceu care dupa ce si-au gasit jumatatea nu mă mai bagă in seamă si nu ma salută. De ce credeți ca s-au schimbat

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Din moment ce numai prezinti interes pentru ei

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu au nevoie probabil de așa mulți amici sau prieteni și consideră irelevant gestul de a saluta o persoană cu care nu vrei să construiești nimic, care îți e indiferentă.
Zeci de mii de ani, strămoșii noștri au trăit în triburi, în grupuri de 100 - 150 de indivizi. Apoi, în ultimele 2 - 3000 de ani, s-a produs o explozie demografică care a dus la societatea actuală. Totuși, acele zeci de mii de ani au lăsat urme foarte vizibile și azi, dovadă fiind că o persoană, în mod normal, are un număr de 100 - 150 de oameni în cercul sau social, indivizi cunoscuți, cu care relaționează în mod obișnuit.
Ca să nu mai vorbim că au probabil anumite preocupări care le cer timpul și atenția, concentrarea mai mereu.

| Speed99 a răspuns:

"Jumatate" la liceu, ha!

| T0T a răspuns:

Fiind fată tu prezinți sau prezentai interes pentru ei din punctul ăla de vedere, dacă nu ai observat singură. Acum că nu mai e cazul, altfel stau lucrurile. E greu să existe o prietenie adevărată între un băiat și o fată.

| LoveSleep a răspuns:

Foarte mulți băieți își găsesc jumătatea la liceu, ai dreptate.

| Doub a răspuns:

Nu mai prezinti interes pentru ei
sau au prietene super geloase