| hellokitty a întrebat:

Ceau. imi place de un baiat cu 2 ani mai mare decat mine, si tocmai am aflat ca lui ii placea de mine anul trecut, si i-am dat add pe mess, crezand ca o sa vorbeasca cu mine, dar nimic, si nici la scoala nu ma baga in seama, uneori imi zambeste, sau se uita urat la mine :d
ce ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
| alina_4026 a răspuns:

Tu incearca cu toata rusinea sa-i zici intr-o zi salut. Vei vedea reactia lui, a doua oara intreaba-l cum la el. Iar daca va intra in discutie este bine daca nu nu mai discuta cu el, ca lui i-a placut de tine sint vorbe in vint.

| anonima16 a răspuns:

Poi vorbeste cu`el incearca sa te apropii` de el. si dp ce te intelegi mai bine ai putea sa. l intrebi daca te mai place happy...Si intr. o zi cand esti la scoala ai putea sa faci asa intr. o pauza sa. l saluti ceau cf? happy si a in a doua sa nu. l mai bagi in seama. Bft

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbesti tu cu el daca nu vb el cu tine lasa-l balta o zi doua nu mai ii zice nimic si cand vede ca nu mai vorbesti cu el vorbeste el cu tine incearca cs tiam spus eu ca la mine a mers la fata de 15 si eu am 13 incearca ok

| irina_3672 a răspuns:

Stiu cum e sa ai emotii, incearca sa treci peste ele. Cand il vezi intr-o zi spune-i buna, daca el nu vorbeste cu tine pe yahoo, incearca tu sa vorbesti. Pt inceput ai putea sa te apropii putin de el, sa va intelegi mai bine, dupa care poate face el primul pas, daca nu, da un sut la toate emotiile si du-te tu al el happy.

Bafta!batting eyelashes

| hellokitty explică:

Multumesc mult, pentru sfaturi!
dar nu functioneaza straight face
l-am salutat azi, si i-a zis la un coleg de-a lui ca sunt nebuna straight face