| pianogym a întrebat:

Cei care s-au mutat la alte scoli si nu cunosteau pe nimeni, cat de greu sau de usor v-a fost sa va obisnuiti cu colegii si sa va faceti prieteni?

3 răspunsuri:
| Georgemy2 a răspuns:

Conteaza cat de deschis esti si tu, daca vrei prieteni, du-te si intre in vorba cu noii tai colegi, salutai, spune-le cine esti, si tot asa

| Barbielovesu a răspuns:

Nu o sa fie greu deloc.Incearca sa vorbesti cu toata lumea, sa iti faci prieteni, sa iti gasesti un coleg de banca cu care sa socializezi, sa va ajutati.Sa nu uiti in prima zi sa nu fii timid, sa faci cunostinta cu toata clasa.Bafta :*

| Stormzit a răspuns:

Salut. Ti se va parea putin greu la inceput, pentru ca nu cunosti pe nimeni, dar in timp o sa te acomodezi.