| fridda a întrebat:

Cer un ajutor, iubesc un baiat de 2 ani si stiu precis ca il iubesc ca altfel ceeia ce simt nu pot numi, problema e ca il iubesc ascuns, niimeni nu stie doar cele mai bune prietene, si nu stiu ce sa fac mai departe, el e timid si nu cred ca va face primul pas, eu sint si mai timida. Ce sa fac cum sa procedez, cum sa-l apropii de mine?

Răspuns Câştigător
| zzzuperman a răspuns:

Hmmm...imi place intrebarea ta, pai sa vedem nu crezi ca iubirea asta a ta in secret iti consuma mai multa energie decat sa te duci sa stai de vorba cu el? Care ii cel mai rau lucru care se poate intampla? Cel mai probabil tipu o sa vrea sa fie cu tine mai ales daca ii timid ceea ce inseamna ca nu ii chiar genu de baiat dupa care mor toate fetele. Parerea mea treci peste timiditate nu are ce sa se intample rau, si chiar daca se intampla macar te stii intr-o parte. Fa-o incercare pentru mine (probabil te intrebi de ce ai face o incercare pentru mine? nu? si raspunsu ar fi): pentru ca la ora 3:38 incerc sa iti tin un discurs moralizator
despre faptul ca timiditate nu e buna si nu ai nimic de pierdut... Te-am lasat. Succes (poate o sa imi povestesti si cum a fost).

3 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Cere i IDul si spune-i pe mess laughing

| Lorelai a răspuns:

Da-i de inteles cumva ca il iubesti, gaseste tu cea mai buna metoda! Sau poti pune una din prietene sa discute cu el despre tine sau chiar sa ii spuna ca il placi, poate iti vei da seama daca si el simte ceva pentru tine. Succes!

| alexandra_7391 a răspuns:

Pai eu cred ca ar fi bine sa faci tu primul pas si sa ai curej sau cum a spus Lorelai happy succes kiss