| Alllllexandra a întrebat:

Ceva pentru cosuri imi puteti recomanda? Am tenul alb si am acnee de la vreo 12 ani(acum am15).Am folosit tot felul de chestii :tratament de la dermatolog:skinoren, dar nu prea a functionat.Acum vreo 2 luni am inceput sa folosesc o masca cu miere si scortisoara dar de curand am incetat, desi facusem mari porgrese, fiindca am auzit ca nu e asa sanatos pentru ten(o faceam in fiecare zi). Acum folosesc o crema de la garnier :sebo reglatoare sau ceva de genu si a mers pana acum cateva zile cand mi'au aparut mai multe.Credeti ca ar trebui sa-mi iau tot tratamentul pentru acnee de la garnier? E bun de ceva? Sau stiti voi altceva ce m'ar putea ajuta?

10 răspunsuri:
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Lasa-te de Garnier si prostii si consulta un dermatolog. Ceea ce faci cu toate produsele antinaturale care le folosesti este sa iti provoci mai multa acnee. Eu am fost in aceeasi situatie ca tine, iar dupa ce am mers la dermatolog am facut tratament intens 2 ani de zile si acum am fata impecabila.

| Alllllexandra explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Am fost la dermatolog mai demult, dar cu tratamentul de la el nu am scapat de acnee, nu m'a ajutat.Mai mult ma ajuta Garnier.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru Alllllexandra):

Nu ti-au facut analize de sange nici nimic?

| Alllllexandra explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Nu...S'a uitat la mine doar si mi-a dat un tratament bun de nimic...Dar o sa imi fac analizele in curand.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru Alllllexandra):

Nu sunt dermatologi privati? Eu te-as sfatuii niste medicamente care am luat eu pentru acnee, dar cum fiecare organism este diferit nu as vrea sa ai probleme.

| tudo393 a răspuns:

Deci.cel mai bine e sa te speli de 2-3 ori pe zi:o data dimineata si o data seara.Sa nu mananci prostii(chips-uri, etc.) si sa te dai zilnic(dupa ce te speli) cu Zineryt.Si inca ceva, suna absurd si e greu de crezut, dar asa e:o laba la 3 zile face bine. acum crezi ce vrei, eu nu citesc pe site-uri, mi-au spus prieteni, care au gagici si nu sunt niste ratati.

| Alllllexandra explică (pentru tudo393):

Sunt fata bai!

| tudo393 a răspuns (pentru Alllllexandra):

Mda...nu trebuia sa scriu ultima parte nu?laughingscuze n-am vztrolling on the floor

| Alllllexandra explică (pentru tudo393):

Mdalaughing sa zicem ca nu'i nimic

| doaroadolescenta a răspuns:

Buna:) in primul rand tratamentul cosurilor si a pielii vine din interior, iar apoi urmeaza exteriorul. Citeste aici ce poti face pentru a scapa de cosuri, chiar da rezultate! http://doaroadolescenta.wordpress.com/......-de-facut/