| anonim_4396 a întrebat:

Chiar e adevarata treaba ca daca te barbieresti cu lama la o zi doua, iti creste barba mai deasa si mai repede?

9 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Depinde de fiecare, nu întotdeauna se întâmplă la fel cum s-a întâmplat la alții.

| neutrino a răspuns:

Nu neaparat, dar ai totusi o speranta.

| Seepty a răspuns:

Da, iti creste foarte deasa dar nu te mai rade asa de des ci fa-o mai rar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lama de ras sporeste cresterea parului dar nu si indesirea acestuia. Metoda folosirii lamei de ras in scopul de a indesi parul nu are nicio sustinere stiintifica care sa o indreptateasca. Lipsa densitatii parului pe anumite portiuni se produce de la o proasta circulatie a sangelui si asta nu se remediaza cu lama de ras.

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, da este foarte adevarat, asta o stiu de la sotul meu, care are o barba atata de deasa!

| Liviu a răspuns (pentru Daalalifnuunalif):

Si tot sotu tau ti-a spus asta?
Da-ti tu o data cu lama pe fata, si ai sa vezi ca nu iti creste asa cum spui tu.Trebuie dat mereu. Eu am dat cu lama pe fata de la 15 ani 16, mi-a aparut parul pe fata pe la 19 ani, in rest..doar puf happy

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru Liviu):

Ei, inca nu esti de varsta lui. El are 39 de ani! Si, nu toti sunt la fel!

| DalyanKawaiiiii a răspuns:

De adevarat

| disa a răspuns:

Daca ai ce barbieri, da. dar nu la o zi-doua ci imediat ce iti creste 1mm/2mm de barba...