| angelsnastea a întrebat:

Chiar mi-i interesant ce o sa raspunde-ti... se ineaca doua persoane,una te iubeste pe tine, iar pe cealalta o iubesti tu.pe care ai salvao, si de ce?

6 răspunsuri:
| RyugaHideki a răspuns:

Ambele persoane sunt importante.
Daca o salvezi pe cea pe care o iubesti, sunt sanse sa te iubeasca si ea dupa dar pierzi o persoana care te iubeste pe tine. Si nu esti 100% sigur ca cea pe care iubesti te va iubi si ea dupa.
Dar, trebuie sa te gandesti ca vei salva o viata si vei "renunta" la alta. Oricum ar fi, iesi bine.dar si rau. Vei ramane trist si poate cu sechele toata viata stiind ca cineva a murit deoarece nu ai putut sa o salvezi, ca ai ales pe altcineva in locul ei.

| CandyHearts a răspuns:

Greu de ales... daca as reusi pe amandoua persoanele daca nu. nu stiu probabil in acel moment nu ai timp de ales si sari in ajutorul oricui

| MrsDraguttza a răspuns:

Pai pe ambele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe niciuna. Ca să nu mă complic cu alegerea.

| MauiStatue a răspuns:

Pe cea care ma iubeste. Nu cred ca as putea sa imi pun sentimentele pe primul loc, intr-o astfel de situatie, tinand cont de faptul ca acea persoana (pe care o iubesc), nu m-ar putea iubi.

| ELY0 a răspuns:

Daca pot pe ambii. Daca nu pe cel ce il iubesc. Deoarece il iubesc. si nu as putea sa vad cu omare ..baiatul iubit ..in fata ochiilor mei.