| AlleCriss a întrebat:

Ciao TPU! :] Am şi eu o problemă... şi vreau să vă cer câteva sfaturi! Am 14 ani [fără o lună], 1.60-1.62 [înălţime] şi 54-55 kg. Până la începerea anului şcolar aş vrea să mai dau ceva kg jos, dar nu mai am nici o metodă. Nu mănânc după ora 18:00, mânânc de 2 ori pe zi [uneori chiar şi o dată ], consum dulciuri în cantitate moderată, fac gimnastică, merg pe jos şi aşa mai departe. Chiar nu mai ştiu ce pot face.De azi am început să îmi fac apă cu zeamă de la lămâie şi m-am chinuit să beau 2L. Încerc să beau în fiecare zi, dar nu ştiu dacă va da rezultate. Vreau câteva sfaturi de la voi... ce credeţi că ar trebui să fac? Chiar am rămas în pană de idei.
P. S.: Fără sfaturi gen: fă baschet / volei /înot.
Mulţumesc![Fundiţă]

3 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună dimineața.
Trebuie să mănânci foarte multe fructe, și să ai un program rațional (un număr de ore pentru somn/odihnă, cele două mese să fie (aproximativ) la aceeași oră). Evită grăsimile și fă multe abdomene. O să ai rezultate vizibile dacă respecți aceste sugestii; nu știu dacă până începe școala, dar într-o lună, în mod sigur se vor vedea rezultatele.
Baftă!

| AlleCriss explică:

Consum fructe, dar tot la fel.în cantitate moderată.Fac abdomene zilnic, dar nu dau rezultate! Înainte de a lua vacanţă făceam împreună cu o prietenă "sală virtuală" să îi spun aşa.Ne sunam pe messenger, porneam boxele şi microfonul şi faceam aceleaşi exerciţii, dar de când am luat vacanţă ea a plecat pe la bunici,apoi la mare şi iar la bunici etc., iar eu nu am mai continuat singură. Apropo, Anna bagă în lista de messenger id-ul : c.andra97,poate vom cauta soluţii împreună şi până la urmă vom câştiga "meciul " împotriva kg-lor! Mulţumesc frumos pentru răspunsuri!

| Anna_5022 a răspuns:

:]]] si eu sunt la fel ca tine.14 ani dar putin mai inalta happy.si eu am incercat dieta etc.dar nu reusesc! si mi se pare o prostie sa facem dieta de la varsta asta ...corpul trebuie sa se dezvolte! tu mananc normal cele 3 mese dar nu m'ai manca intre mese, putine dulcuri si multe lichide! si rezultatele o sa le vezi mai tarziu nu acum ca nu ai cum in cateva zile =P [sper ca te'am ajutat cu ceva] pup >; D