| Loyd06 a întrebat:

Ciao TPU. Nu ma inteleg cu colegii mei. Sunt noua in colectiv, am venit anul asta(sunt clasa a X-a). Ma inteleg cat de cat cu fetele, dar majoritatea baietilor se amuza si fac glume proaste la adresa mea. Inca de la inceput am incercat sa fiu cat mai draguta si cat mai amabila, ca sa multumesc pe toata lumea, dar vad ca bunavointa mea a fost in zadar. Orice spun eu, ei comenteaza, fac tot felul de glume de rahat, ma fac proasta doar din cauza faptului ca imi place citesc. Eu ma inteleg bine cu profesorii si mai discutam diferite teme, subiecte, mai despre o carte. Iar cand colegii vad asta incep sa vocifereze spunand "iar incepe asta sa vorbeasca". Orice spun eu, parca ii deranjeaza pe ei. Am incercat sa ii ignor dar insista si mai mult. Am decurs chiar la injuraturi si mistouri dar nu pot tine pasul cu ei. CE SA FAC? Acum am inceput sa lipsesc de la scoala mai mult decat obisnuiam, si asta imi face mari probleme. Diriginta si directoarea au inceput sa ma ameninte ca ma exmatriculeaza.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sunt oameni care se pot înţelege şi oameni care nu cu ceilalţi oameni. Aşa e firea ta, nu ai ce face. Încearcă să-ţi găseşti prieteni la alte clase, sau stai afară în timpul pauzei căci aşa nu vor mai avea când să te bâzâie.

| CosminC86 a răspuns:

Ciau! Treaba asta nu are leac... propria experienta.

| AnnaAnnne a răspuns:

Hey,poti te rog frumos sa-mi lasi un mesaj cu id-ul tau, vreau foarte mult sa vorbesc cu tine in legatura cu ce ai zis mai sus

| Maddutzakiss a răspuns:

Nu mai lipsi de la scoala din cauza lor lasa-i sa zica ce vor tu continua scoala ca vei avea nevoie de ea