| MaryM a întrebat:

Cine crede că există prietenia adevărată, de ce?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In totalitate nu. Ca odata si odata, la nevoie extrema tot o sa ti-o faca prietenul tau si sa profite de tine. Spiritul de competitie si conservare.

3 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Da, fiindcă am găsit-o și pot să fiu sigur de asta.

| Dean1996 a răspuns:

Da,exista,de cate ori sa va zic ca exista?!laughing.Prietenia adevarata exista,cum exista si prietenia falsa,materialista,exista si cea adevarata. Unde e bine e si rau. Exista prietenia adevarata,doar ca e foarte rara si cand o gasesti trebuie sa ai foarte mare grija de ea[trebuie sa stii si sa o recunosti,dar e alta poveste asta].Cum am mai zis, cei care neaga existenta prieniei adevarata sunt cei care nu au cunoscut-o, si consider ca ce-am zis pana acum e foarte logic.

| bebelusasweet a răspuns:

Draga mea, prietenia poate tine de cand esti mic si pana mori... daca ai astfel de prieteni este foarte bine deoarece prietenii iti sunt alaturi si la bine si la greu...de exemplu. daca o pretena de a ta s-a indragostit de iubitul tau si iti spune cel mai bine ar fi sa discuti cu ea si sa o lasi sati explice. pentru ca daca ai o prietenie cu cineva timp de 15 ani iar apoi te certi cu acea persoana dintr-un motiv banal cu greu mai reusesti sa ai incredere in cineva. funda? pls! big grin