| anonim_4396 a întrebat:

Ce ar fi daca Ukraina s-ar uni cu Russia?
Eu cred ca vor avea o economie si un buget mai puternic
Ce parere aveti voi?
Orce raspuns conteaza

13 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Ucraina si Rusia se urasc din ficati.Treaba asta spune totul de o eventuala si utopica unire.Ar iesi razboi civil. Bugetul si economia Ucrainei sunt mizilic, pe langa ce mamut e Rusia.Doua citatituri ambele, ce-i drept, da' nu se pupa in niciun Univers posibil.

| Paulla a răspuns:

O eventuală unire ar fi benefică doar pentru Ucriania, dar nu se unesc. Rusia este o putere care are de toate, de ce naiba ar alerga după alţii?

| IMC90 a răspuns (pentru Paulla):

Niciodata n-ai suficiente resurse. Ori Ukraina e plina de tot felul de minereuri (si nu numai) big grin

| Paulla a răspuns (pentru IMC90):

Chiar nu m-a interesat ce are şi ce nu are Ucrania, da' Rusia ca ţară se descurcă, n-ai să-i vezi prin UE sau NATO. Ruşii nu-s genul de popor care să se slugărească cu toată lumea pentru un beneficiu sau două.
Şi aşa dacă arunci cu pietre-n România(regiunea din nord-est în special), tot dai de o persoană care-i măcar pe jumătate de origine rusă. Dacă am fi graniţă cu ei, ar fi peste tot.

| IMC90 a răspuns (pentru Paulla):

Uite ce s-a intamplat cu SUA si petrolul. Cum au inceput sa ramana fara, au inceput sa propavaduiasca democratia in statele care aveau mult. Normal c-a fost razboi.
Mi-e frica de o politica asemanatoare a Rusiei, care mai devreme sau mai tarziu va incerca sa stranga iar statele care faceau parte din URSS, tocmai pentru a stoarce tot ce a mai ramas din resursele acestora.
Sa te joci Starcraft. Un joc extraordinar de strategie. Sa vezi ce se intampla cand ramai fara resurse, desi ai o armata si-o infrastructura colosala.

| Dumnezău a răspuns (pentru IMC90):

Referitor la USA, azi am avut in sfarsit taria sa vad Revelations al lui Bill Hicks si avea omul o analogie geniala la adresa tarii sale.USA fiind Jack Palance in filmul Shane(western antic) care provoaca oierul,adica tarile vai de capu lor,pe care le ataca mai apoi,gen...

JP: Pick up the weapon!(aruncand un pistol pe jos catre oier)
O: Oh,I don't want to cause no problems,mister!
JP: Pick it up!
O: I just want to buy some bread for my family,mister.I don't know how to shoot.
JP: Pick up the weapon,now!

Oierul ia arma de jos,tremurand,Jack Palance il impusca.

JP: He had a gun,I had to shoot him!

Asa a mers treaba si in Afganistan,si la "Desert Storm" si in Irak si in Serbia(infame vremuri, sa ataci o tara tocmai de Paste si s-o faci terci deliberat), cam peste tot.

Rusia, pana in 2024, cand i se va termina si cel de-al doilea mandat al lui Putin, nu va mai fi Rusia, se va gasi o cale de uniune cu tarile limitrofe, poate si China si DPR Korea.Ma rog, razboiul e iminent, indiferent daca in USA vin Obama sau Romney, Iranul pana in 2014, e atacat mai mult ca sigur.To ensure freedom and democracy for the opressed iranian people! Da' exact asa va suna anuntul lui Leon Panetta.

Tare mi-e frica de vremurile cand se va descoperi tritiu mult.Bate uraniul de departe,desi nu e radioactiv,si parca am sa vad marii jandarmi ai lumii,pusi geana pe resursele de tritiu,ca acum inca sunt putine.

La Starcraft, daca ai destule SCV, Probe si Drone si stii sa le mai distribui si calumea, poti sa limitezi atacurile, tine de cat de destept aduni resursele ce ti le faci.Sau construirea deasa de Pylon, Supply Depot si Overlord e o metoda buna.Da' oricum, atacurile asupra altora sunt inevitabile.Strategie smechera tare mai gasesti si in Company of Heroes sau Napoleon: Art of War, ca sunt mai realistice.RA2 ramane regele pentru mine, imi distrugeam RAM-ul de 128 acum vreo 8-9 ani jucandu-l.

| tslex a răspuns:

mai multe fete frumoase.

| anonim_4396 explică (pentru tslex):

laughing

| tslex a răspuns:

Degeaba...marea forta a europei ramane germania..sigur este si rusia.dar Germania e motorul europei

| m1xa3la a răspuns:

Ar avea o economie si un buget mai puternic dar chestia asta nu prea vad eu ca s-ar putea intampla

| XxMALVIxX a răspuns:

Eu cred ca se scrie '' Orice ''! laughing

| anonim_4396 explică (pentru XxMALVIxX):

Scuze din greseala am tastat

| FelyB a răspuns:

Ei hai, curind nu se mai unesc ele. XD