| xGwenX a întrebat:

Cine imi poate da exemplu de top 5 cele mai dragalase gesturi din partea unei fete, dar si din partea unui baiat?
funda**

1 răspuns:
| DianaBaws a răspuns:

O sa incep cu baietii:
1. Eram in tramvai si era o fata pe scaun iar prietenul ei statea in picioare langa ea. La un moment dat el s-a aplecat si a pupat'o pe nas. Mie una mi s-a parut foarte dragut gestul acesta.
2. Sa iti spuna 'frumoasa' in loc de 'buna, draguta, etc'
3. Sa te alinte de fata cu prietenii sai.
4. Sa iti aduca o floare ( generatiile noastre nu prea mai fac asta, dar mie inca mi se pare frumos chiar daca este un gest clasic )
5?

Si la fete:
1. Sa te joci cu parul lui. ( baietilor le place asta foarte mult )
2. Sa il alinti ( dar nu de fata cu prietenii lui, o sa se simta stanjenit la auzul cuvintelor de genul 'motanel' sau ceva. *asa i'am zis eu odata prietenului meu de fata cu prietenii lui si s-a cam inrosit la fata si avea o figura crispata blushing )
Nu prea mai stiu laughing Sper ca te'a ajutat.