| AlxGoliatH a întrebat:

Cine ma poate ajuta primeste fundawinking
Deci sunt la o echipa de fotbal si joc ca atacant si nu stiu ce sa fac pentru ca mereu cand primesc mingia imi este frica sa nu o pierd si nu stiu ce sa mai fac dupa, la fel si cand un colog are mingia imi este la fel de frica sa cer mingia pentru ca as putea sa o pierd. Daca m-ati putea ajuta si m-ati sfatui cum sa fac sa nu imi mai fie frica, v-asi fi recunoscator.As mai dori sa stiu si cam ce ar trebuie sa fac un atacant in afara de a da goluri.Cine ma ajuta primeste fundawinking

4 răspunsuri:
| motolo9ve a răspuns:

Ai incredere!

| Gabryel98 a răspuns:

Of of of...my friend! [eu sunt portar]

Am si eu aceste probleme la centrari.Am comis-o de cateva ori (am iesit gresit si am scapat mingea) si acum am unele emotii la centrari.Dar, asta e! Ai sa vezi ca dupa ce dai cateva goluri nu o sa mai ai nici un fel de probleme.

Ca atacant trebuie sa ai simtul portii (sa dai gol si legat la ochi)
In rest, ca atacant, nu prea ai nevoie de alte lucruri.Sunt de parere sa nu incerci sa driblezi portarii sau sa dai spectaculos.Trebuie sa tragi tare si precis (sa intre mingea in plasa)

| Moromete98 a răspuns (pentru Gabryel98):

Te inteleg.si eu cand eram mai mic si jucam cu cei de-a saptea sa opta era tot asa.fii curajos si chiar daca gresesti, continua si fii increzator in puterile tale. daca esti atacant trebuie sa bagi mingea in ate, atat, trebuie sa primesti pase.joci la un club sau asa pe teren, ca daca esti la club cere ajutorul antrenorului, el e eprimul ce trebuie contactat. GOOD LUCK!

| Leeuk a răspuns:

Uite si eu sunt la o echipa de fotbal tot atacant. Fotbalul il inveti practicand. Incearca sa dai cu mingea in perete si incearca sa o prinzi. Fotbalul nu se invata in timpul meciului! Daca esti atacant pe mijloc trebuie sa dai gol. Daca esti atacant DREAPTA sau STANGA trebuie sa dai centrari. Daca esti singur langa poarta adversa si nu ai la cine sa dai pase SUTEAZA si INSCRIE! Sper ca ti-am fost de ajutor. FUNDA?