| ShockyPunk a întrebat:

Cine studiaza psihologia? As vrea cateva pareri personale despre aceasta.
Thx! happy

1 răspuns:
| AndyDeiu a răspuns:

Depinde de tine.Dac vrei sa stii ceva despre ea trebuie sa o intelegi cat mai bine.Cauta documentare pe wikipedia.Ca sa fi psiholog, pe viitor ma refer trebuie mai intai sa stii sa iti rezolvi problemele personale, sa cunosti chiar sa si citesti persoanele cu care intri in vorba.Psihologia-i destul de complicata.Ca sa rezolvi problema cuiva va trebui tu sa-i "iei" problemele respectivului sa te pui in situatia lui si orice modificare ar interveni tot in miezu problemei trebuie sa ramai.Asta inseamna sa treci prin multe si sa te incarci negativ de la fiecare fiidca persoana.Deci nu rezolvi lucruri rezolvate ci probleme happy Si totul se rezuma la (Sa te framanti in locul lui rezolvand problema)