| itsmeraraa123 a întrebat:

Cineva care s-a mai transferat? Am nevoie de un raspuns concret, care sa ma lamureasca. Vreau sa ma transfer de la un liceu cu profil economic unde am module de specializare la un liceu pe filologie. Intrebarea mea era : se iau sau nu in considerare mediile modulelor la transferare? Doar cei care s-au mai transferat si stiu sa raspunda. Ofer funda!

2 răspunsuri:
| EGGc a răspuns:

M-am transferat eu de la eco când treceam clasa a 10-a. Aveam media 8, 40, media mi s-a mărit cu putin din cauza notelor luate la desen, muzica si informatica ( pe care nu le făcusem la fostul liceu). Se pun in considerare dar se calculează cu notele din probele pe care le vei da. Bafta!

| Anonim1225 a răspuns:

Eu am fost in primul semestru la mate-info si acum din semestrul 2 m-am transferat la stiinte sociale in acelasi liceu (nu e diferenta daca schimbi profilele din același liceu sau daca mergi la alt profil de la alt liceu). Deci toate cerintele care a trebuit sa le indeplinesc ca sa imi fie acceptat transferul au fost:
Sa nu fiu corigent la nicio materie pe primul semestru
Sa am media de admitere in liceu mai mare decat a ultimului care a intrat in clasa de stiinte sociale adica cea mai mica medie de admitere de acolo.
Si parca mai trebuiau sa fie destule locuri dar nimeni nu a specificat nimic de locuri asa ca nu iti pot spune ca sunt sigur, deci doar primele 2 cerințe.