| Catacombe a întrebat:

Clasa a 5a e grea? Mi-e cam frica. Am luat un 9 la romana si un 8 la mate [ primele note ] si e in regula? Voua v-a fost greu? In special mate si romana e grea?
Funda

Răspuns Câştigător
| valentinp02 a răspuns:

In clasa a cincea este foarte frumos.La inceput ti se va parea ca este greu dar vei vedea ca o sa iti fie foarte unsor, mai ales la matemetica si romana.

Eu sun in clasa a 6a si am avut media 10 la romana si matematica. Daca nu sti ceva ma poti intreba pe TPU(intru in fiecare zi), te voi ajuta cu placere.

| Catacombe explică (pentru valentinp02):

Multumesc frumos. Dar la mate e greu?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este greu daca te tii de unvatat.
Este multa teorie la romana, vei invata aproape tot,
Iar la mate daca inveti din timp si nu lasi sase adune materie vei face fata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e grea deloc doar ca la romana sunt cam multe notiuni noi, cel putin la gramatica. La mate apar puteri si alte minunatii. Mie mi s-a parut fain ca am mai multi profesori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Mate şi româna e grea?"
Cum de ai 9 la română?

| danyz a răspuns:

O sa ti se para mai grea pana te acomodezi, asa se intampla cand treci dintr-un ciclu in altul. Clasa a V-a este mai grea la inceput, dupa te acomodezi, la fel cum este clasa a IX-a la liceu. Acum nu mai ai invatatoarea/invatatorul, trebuie sa te obisnuiesti sa ai profesori diferiti la fiecare materie. Mie mi-a fost greu doar la matematica in clasa a V-a, dar dupa m-am obisnuit si am avut media 10. Succes!

| Stan_Alex_1999 a răspuns:

Clasa v este la fel ca toate celelalte la inceput ti se vpare foarte grea deoarece inveti lucruri noi dar pe parcurs vei vedea ca o sa ti se para usor si vei lua numai note de 10