| anonim_4396 a întrebat:

Colega mea e cea mai buna prietena a mea o cunosc de 8 ani.Nu stam in acelasi cartier dar niciodata nu iese cu mine in oras si se duce cu altii iar cand am mers la ea in cartier nu ma prea baga in seama.Nici la scoala, daca vede pe cineva zice aa buna si dupa aia ma lasa pe mine.Stam in aceeasi banca si ea vrea sa mergem la acelasi liceu dar eu m-am saturat de ea.
Mereu ea e pe primul loc.
Ea vrea mereu so ascult si cand ii zic si eu ceva imi zice ca deja s-a plictisit.
Am inca o prietena buna tot la scoala care nu e ca ea deloc.
Eu am zis asa pe scurt da e mult de zis.
Ce sa fac? crying

2 răspunsuri:
| smile a răspuns:

Buna! sa stii ca si eu am o prietena foarte buna si pot sa zic ca ne-am certat de cateva ori insa mereu ne-am cerut scuze una alteia.Cred ca ar trebui sa o lasi un timp in pace. Sa nu o mai cauti astfel vei putea vedea daca chiar o interseaza de tine. Poate ca tu nu esti pentru ea prietena ei cea mai buna insa nu este corect nici ceea ce face cu tine. Daca consideri ca este nevoie vorbeste cu ea si spune-i ca esti suparata ca te ignora pur si simplu si ca nu mai sunteti ca inainte. Succes

| pRiNcEsSa a răspuns:

Din pacate asa nu procedeaza prietenele...reiese ca e doar o cunoscuta.nu o lua in seama nici tu si cind te roaga ceva tu zii ca ai treaba. o sa vezi ca nu o sa se simta deloc bine...