| Dudyy a întrebat:

Concurs pentru funda : Cine zice cele mai multe nume de fete romane care nu se termina cu "a" castiga!

Răspuns Câştigător
| NeimaginabilA a răspuns:

Anamarie, Alice, Beatrice, Carmen, Eveline, Jasmin, Lori, Naomi, cris, rodi, teo, iris, dafne, dafine...

10 răspunsuri:
| aleCsandrra a răspuns:

Anamarie, Alice, Beatrice, Carmen, Eveline, Jasmin, Lori, Naomi. Nu mai stiu.

| oOSaritaOo a răspuns:

Ce ţi-au scris ăştia pe aici, numai nume române nu sunt! laughing

| Dudyy explică (pentru oOSaritaOo):

Am zis fete romane, nu nume romanesti. Citeste mai bine!

| AlleSss a răspuns:

Andreea, Amalia,Nicoleta, Maria, Mirela, Mihaela,Alina, Ioana, Florina,Lavinia,Diana, Malina, Teodora, Valentina, Alexandra, Nadia, Adelina,Adriana, Ana, Anastasia, Anca, Antoneta, Bianca, Camelia, Carla, Claudia, Dana, Daria, Elisa, Gabriela, Geanina, Miruna, Laura, Luminita, Madalina, Mirabela, Narcisa, Roxana, Paula, Violeta.
Doar atatea imi vin acum in minte! big grin

| AlleSss a răspuns (pentru AlleSss):

Simona,Elena.

| Flaviucu a răspuns:

Ana, Florica, Maria, Ioana, Carina, Amalia, Ramona, Nicoleta, Andreea, Adelina, Camelia, Diana, Marcela, Raluca, Daniela, Alina, Georgiana, Camelia, Madalina, Loredana...

| Dudyy explică (pentru Flaviucu):

Citeste bine. am zis care nu se termina cu A!

| Simmi a răspuns:

Dorina, Simina, Ioana, Marcela, Alexandra, Andreea, Maria, Ionela, Ana, Loredana, Amalia, Ramona, Elena, Dora, Delia, Nicoleta, Carina, Roxana, Simona, Raluca, Narcisa, Lacramioara, Cristina, Adelina, Camelia, Alina, Madalina, Georgiana, Mihaela.

| Linna_CatHu_1998 a răspuns:

Aproape toate se termina in a laughing exceptand Carmen si nu mai stiu ca mai sunt catevawinking

| Sodobarus a răspuns:

Carmen,rodi,teo si iris