| Hng123 a întrebat:

Contul meu de facebook a fost inchis pana ce voi reusi sa dovedesc că-mi apartine, am trimis un mesaj + o poza cu buletinul, fiindu-mi ceruta o poza cu un act de identitate. Aveti ideea care sunt sansele sa-mi pot reaccesa contul ...sau macar de a-mi fi in luata in considerare cererea de a-l redeschide?

5 răspunsuri:
| CLCQ a răspuns:

Facebook nu cere copie dupa act de identitate! Cel mai probabil ai fost tinta unui atac/frauda.

| Hng123 explică:

E o cerere oficiala din partea paginii, nu un mesaj primit din cine-stie-ce sursa.

| CLCQ a răspuns (pentru Hng123):

Cerere oficiala? Tot nu cred, pentru ca la crearea contului, nu ti-a cerut nimeni copie dupa buletin.

| immaBeast a răspuns (pentru CLCQ):

Inca un motiv sa nu ai cont de facebook, dar ce spun eu aici?!
Chiar oficialii de la facebook au recunoscut ca nu ai securitate 100 %, au recunoscut ca ei au acces la contul tau, la pozele tale, la conversatiile tale, etc.
Iti dai seama cat au reusit cei de la facebook sa prosteasca oamenii?!
Asta cu buletinul este o nimica toata, doar pentru ca ai cont de facebook ei stiu cine esti, cand ai fost nascut, unde ai invatat, unde urmeaza sa lucrezi si asa mai departe, si oamenii nu spun nimic, se prefac ca totul este in regula. angel
Csf, n-ai csf.

| Hng123 explică:

Yep,imi apare imediat dupa ce am intrat pe cont, face parte din toate procedurile de asistenta. Voiam sa stiu daca mai e vreo sansa sa-mi recapat pagina sau deja e prea tarziu. Oricum, nu e cazul sa-mi fac griji.