| ruxandraaaaioanaaaa24 a întrebat:

Cred ca am o mare problema. Adica poate ca o am, sau poate ca nu, dar... in fineoh go on... Deci am 17 ani, urmeaza sa implinesc in iarna, 18 si inca nu am un prieten(iubit). Sunt constienta ca probabil singura vinovata sunt tot eu.Am senzatia ca timorez pe ceilalti de langa mine, ca sunt eu urata si nu pot fi pe placul tuturor. Ceea ce pana la urma, nici nu vreau.
Mai rau e ca in perioada asta, am si pielea rumenita de soare si ma ustura si sunt si rosie ca o "rosie"hee hee la fata.Toata lumea imi spune ca sunt frumoasa si asa mai departe, dar cand au existat baieti care sa-mi propuna(cat mai subtil) o relatie, eu m-am gandit ca nu vreau, ca, desi mi se spune ca m-am maturizat, eu tot imatura sunt, cel putin in privinta unei relatii si ma gandesc ca o sa fiu cu acel baiat o luna, doua, cinci, noua si apoi inevitabil, ne vom desparti.Si cu ce raman apoi? Cu amintirile.
Mentionez ca sunt sociabila, prietenoasa, amuzanta si orice sfat, sau critica, orice ar fi, este bine venit. big hug
Baieti, voi ce credeti? Spuneti-va deschis parerile. Le ascult pe toate. happy

3 răspunsuri:
| Luori a răspuns:

Chiar tu te-ai caracterizat destul de frumos. Cine va dori o relatie serioasa cu tine, te va place pentru cine esti inauntrul tau. Te va place pentru caracterul pe care il ai.

Nu crezi ca mai intai trebuie sa te placi pe tine, inainte sa vrei ca altcineva sa faca asta? Accepta-te asa cum esti, iubeste-te sincer. Sufletul nu se compara cu nimic! Cum sa nu fii cu nimeni, dca atunci cand se iveste ocazia tu spui "nu "? Nu ai cum sa fii intr-o relatie, daca tu refuzi. Iti doresti si spui nu. De ce? Din frica, nesiguranta? Multi pierd oportunitati, ocazii frumoase, doar pentru ca se gandesc mult prea mult la ce o sa se intample daca nu vor fi acceptati. Dar daca nu va fi asa? Ai o sansa, profita de ea! Ai mai multa incredere in tine!

| Nimeni a răspuns:

Nu e din cauza ca esti "urata" precum te crezi tu. Fiecare om are ceva frumos, poate ca problema este ca nu te implici prea mult, sau poate ca esti prea indiferenta cand ai o relatie, sau poate ca inca nu ai gasit baiatul care sa te iubeasca cu adevarat, pentru ca atunci cand iubesti pe cineva cu adevarat, poti sa schimbi acea persoana. Si eu am tot 17 ani si vreau sa spun ca si eu imi fac greu o relatie, pentru ca eu caut ceva serios, dar din pacate pana acum am fost destul inselata si sincer mi-e frica sa mai am incredere in cineva. Pun suflet si cand colo aflu ca el joaca la dublu; mi-e greu ca as avea si eu nevoie de cineva sa-mi fie aproape, dar ce pot face decat sa astept poate se va intampla ceva...sad

| bibydraguta a răspuns:

Ee nu trebuie sa te gandesti ca esti urata nu cred asta.atunci cand ai vreo oportunitate de a avea relatie nu da cu " picioru" lasa lucrurile sa vina de la sine.gandestete ca esti o fata frumoasa esti tanara si ai toata viata inainte.ai sa vezi cand iubesti, chiar daca mai suferi este totul frumos.nu te inchide in tine si lasa-ti frau liber sentimentelor ca sa zic asa. sper ca ti-am fost de ajutor.papa