| meandme111 a întrebat:

Cred ca prietenei mele cele mai bune ii place de acelasi baiat de care imi place si mie, pentru ca parca vrea sa ma tina la distanta de el si uneori ea incearca sa se apropie de el si multe altele... Ce sa fac?

8 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Sa iti gasesti alt prieten. Chiar daca o sa fii tu impreuna cu el, ea o sa se bage pe fir, o sa ti-l sufle, nu o sa tina nici cu ea relatia, o sa se desparta, dar prietenia voastra o sa fie facuta praf. Deci, iti recomand sa impiedici acest viitor previzibil. Sunt atatia baieti! Sunt sigura ca gasesti macar unul care sa iti convina.

| meandme111 explică (pentru Mayar):

Am incercat sa-mi gasesc alt baiat dar nu pot sa-l uit pe acesta si nimeni nu e ca el
si de ce trebuie sa-mi gasesc eu alt baiat daca mie mi-a placut prima de el si prietena mea stia ca imi place de el!

| Mayar a răspuns (pentru meandme111):

Oricum o sa tina. sunteti tineri! Insa, o sa iti distrugi prietenia,,,,
E codul prietenelor : daca uneia ii palce de baiatul de care ii place si alteia, amandoua il aprasesc si nu ramane niciuna cu el.
Insa in acest caz, avand in vedere ca prevezi cum se va termina totul, de ce vrei sa distrugi prietenia? Daca doar la acest subiect apar neintelegeri, mai bine ii dai pace la baiat. Oricum, de o sa fie cu ea, peste cateva saptamani, hai sa zicem luni, o sa se desparta. O sa vezi.

| Vvistula a răspuns:

Sa vb cu ea sau sa il intrebi pe baiat ce crede.

| meandme111 explică (pentru Vvistula):

Cu ea am incercat sa vb da numi spune nimic. Da pe baiat ce sal intreb: ''cred ca prietenei mele ii place de tine si mie la fel... ce parere ai?''

| Vvistula a răspuns (pentru meandme111):

Il intrebi ce parere are despre prietena ta si daca intreaba de ce, ii spui ca se comporta urat de la un timp si daca se va schimba ceva in comportamentul prietenei tale, inseamna ca a vorbit cu baiatul respectiv si ca acesta i-a spus ce a vorbit cu tine si de aici iti dai seama singura.

| meandme111 explică (pentru Vvistula):

Aha
ok
numai ca eu m-am certat putin cu prietena mea dar vad eu ce fac

| meandme111 explică:

Eu deja am vazut ce fel de prietenie era aceasta si nu mai vreau sa continuie....cred ca stiu ce am de facut