| Notty a întrebat:

Credeți in sfarșitul lumii pe 21 decembrie?
Argumente.

15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Categoric nu.
Interpretarea calendarului mayaș este greșită, se încheie un capitol.
Pa, pa.

| TeoPT a răspuns:

Nu. Mi se pare o chestie mediatizată fără rost, și multă lume pune botul. O să se mai spună, probabil, că e sfârșitul lumii în 2013, 2020, 2065 și tot așa.

| Supps a răspuns:

Nu mai vine sfarsitul lumii pe 21 nu ai auzit? Au zis la stiri ca vin extraterestrii, nu mai vine sfarsitul lumii, si asta din cauza ca asa a visat Tanta lu' Dorinel laughing

| mona a răspuns:

Nu cred ca va fi nici un sfarsit, trebuie sa-si castige cineva existenta si din stiri de genul asta

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Nu, o mare aberatie.
Dumnezeu decide cand va fi sf lumi.
*-*

| ComatoseWine a răspuns:

NU,pentru ca un sfarsit al lumii nu vine asa la ora fixa si dintr-o data.Cred ca putea prezice daca ar fi asa.Si daca ar fi asa cum ar fi acest sfarsit? Ce se va intampla concret? Doar timpul va fi 0, deci se considera ca trecem in alta dimensiunebig grin

| Aleqa a răspuns:

Ce e ciudat e faptul ca pe 21 decembrie luam si vacanta. Ar fi culmea sa le loveasca soarele fix cand iesim de la ore. Ne-am lua un mare capac.
Lasand gluma la o parte, nu cred. E doar o poveste de speriat copii.

| AlPacino a răspuns:

Prostie. Sfarsitul lumii vine. Nu se programeaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astia tot asa o tin cu Sfarsitul Lumii laughing. Sincer, cand aud imi vine sa sparg TV-ul.Adica cine-i mai crede? Si e destul de enervant cand se scoala unu sa zica ca sfarsitul lumii o sa vine pe data de 15.12. 2012, la ora 10 ora Moscovei laughing. Deci nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca n-a fost pana acum de ce ar fi acum?

| Assu53 a răspuns:

Cea mai mare porcarie rolling on the floor) nu ma credeti ma in asa ceva

| JustMe6378962 a răspuns:

Raspuns: Nu
Argument: Site-ul:noua-era.weebly.com

| NoNameInAction a răspuns:

Pe jumatate cred, pe jumatate nu. S-ar putea deoarece RENUMITII maiasi erau foarte bine "inzestrati" sa zic asa, dar daca stau sa ma gandesc mai bine, de ce ar vrea Dumnezeu sa ne ia ceea ce noi avem mai de pret, si anume Pamantul pe care noi pasim si ce e drept, multi nu isi dau seama cat de mult isi bat joc de el. Ganditiva cum ar putea insusi El care este asa de milostiv incat a putut sa ne dea noua viata si o planeta pe care sa o conducem cum stim noi mai bine. Ceea ce stiu sigur, adevaratul sfarsit va veni atunci cand soarele va ramane fara energie si isi va mari densitatea ''inghitind'' tot ce ii sta in cale, iar la urma sa isi reduca marimea si se va transforma din (mare si luminos, in mic si intunecat).

| Goguryeo a răspuns:

Nu!

Deoarece, sfârștiul lumii a mai venit, din presupuneri, de 4 ori până acum, nu știu aștia cum să se mai îmbogățească și ce filme cu sfârștiul lumii să mai facă.

| iamyours a răspuns:

Eu nu cred. Toata lumea e agitata cu acest lucru deoarece s-a facut si un film pe baza acestei povesti si atunci se vorbeste mult despre acest sfarsit al lumii... In fine, oricum nu mai e mult si o sa vedem cu ochii nostri ce se intampla. big grin