| AdelaAde7 a întrebat:

Credeti ca e ciudat sa fi fata si sa te uiti la filme de dragoste chiar daca nu esti indragostita sau chiar daca nu ai o relatie? Sa te uiti doar pentru ca genul acela de filme imi place, ma face sa ma simt bine si consider ca am invatat cate ceva din fiecare film de dragoste pe care l-am vazut. Intreb asta pentru ca m-am certat cu un baiat pe tema asta, el sustine ca nu e potrivit ca o fata care nu e indragostita sau nu are o relatie sa se uite la filme romantice. Cine are dreptate aici?laughing sunt eu aia ciudata?hee hee stiu ca e aiurea dar chiar as vrea sa stiu.

Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

O persoana se uita la un anumite tip de filme, alege un anumit tip de filme din cauza caracterului. Se zice ca esti ceea ce alegi - tu alegi filmele romantice => esti/tinzi sa fi o fire romantica.
Nu esti indragostita, dar ti-ar placea mult sa ai o relatie precum una dintre filmele de dragoste vizionate de tine.
Dar nu, nu consider ca o persoana se poate uita la filme de dragoste doar daca e indragostita. Eu cred tocmai opusul big grin

4 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Eu iti dau tie dreptate, pentru ca o categorie de film nu poate spune ceva despre tine. Te uiti la un film de genul, oricand ai dispozitia necesara. Daca el se uita la alte genuri, cum e?

| ElenaSA a răspuns:

Te uiti la orice filme oricand doresti. Oricine se poate uita la ele, mai putin cei care nu au o varsta indicata de film. De aceea sunt realizate filmele, sa fie vazute. Atunci ar insemna ca batranii saracii sa nu se mai uite la nimic-nici la filme de dragoste, nici cu tineri, ca nu se incadreaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filmele nu-s făcute să te uiţi la ele doar cât timp eşti într-o relaţie, în convalescenţă, etc.

| blackhawks a răspuns:

Fiecare se uita la ce ii place. Nu e scris nicaieri ca nu ai voie sa te uiti la filme romantice daca nu esti indragostit.laughing esti o fata normala, toti ne uitam la filme romantice chiar daca avem sau nu avem o relatie. Cu siguranta avea principii mai ciudate persoana cu care te'ai contrazis.happy