| d3javw a întrebat:

Credeti ca exista demoni,spirite, fantome?

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca exista dar numai in filme

| Smillee a răspuns:

Salut da eu cred ca exista nu de asta dar am vizionat si unele emisiuni cu asa ceva si m-am convins ca exista

| crusssriss a răspuns:

Nu ..ptiu,ptiu,ptiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Există doar un Dumnezeu adevărat, nu există spirite, personal nu cred în aşa ceva.
Te pup!

| PufoshenienexT a răspuns:

Nu cred pana nu se dovedeste concret nu cu porcarii care sau mai dat

| KimEunJung a răspuns:

Eu nu cred. Dar sunt unele chestii care nu au logica.

| thegatekeeper a răspuns:

Da, insa nu imaginea stereotipa a lor care ne este prezentata in filme si seriale. Sunt lucruri mult mai subtile si care nu se manifesta atat de evident, cu atat mai putin pentru toata lumea. Exista anumite persoane care percep mai intens astfel de prezente si care pot stabili o conexiune cu acestea, cum ar fi mediumii, insa nu numai. In orice caz, am trecut printr-o serie de intamplari care depasesc cu mult logica si ratiunea si din care am descoperit, mult mai tarziu dupa ce le-am trait, informatii si legaturi la care nici intr-un milion de ani nu m-as fi gandit. Nu intru in detalii, insa ca sa inchei, da, cred in existenta a astfel de entitati.

| Carmen100 a răspuns:

Demonii sigur exista pentru ca ei sunt adversarii lui dumneseu. Logic, fantomele sunt spiritele oamenilor morti care nu si-au gasit locul. Acum dosr Dumnezeu stie.

| Andrei4TPU a răspuns:

Ar putea exista pentru ca nu exista vreo dovada ca exista dar nici una ca nu exista. Eu unul cred ca exista. Pentru ca daca crezi in Dumnezeu de ce sa nu crezi ca exista si demoni, spirite etc? Sincer nu am vazut nici un demon sau spirit ( in realitate ca filme si documentare false am vazut destule) dar totusi imi vine sa cred in ei... de multe ori oamenii spun '' nu cred pana nu vad'' sau ''ai vreo dovada?''.Dar parerea mea este ca nici nu vor sa intalneasca un demon care sa ii bantuie toata viata laughing.

Deci exista multe lucruri ciudate pe pamant, demoni de ce nu ar exista?