| biublyci a întrebat:

Credeti ca exista fantome? Daca da aveti ceva intamplari ciudate? funda pentru cel mai ciudat evenimentwinking

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred in fantome, dar intamplari ciudate am.
1)Era dimineata si eu eram singura acasa.Cand m-am trezit m-am dus sa mananc.Cand am plecat din bucatarie am inchis usa (ca sa nu intre cainele). Stiu ca usa se inchide greu de aceea am impinso sa vad daca este inchisa bine.Da era inchisa bine.M-am dus in camera sa ma joc la calculator si apoi am auzit cainele latrand.M-am dus sa vad ce se intampla si usa era deschisa in larg, si cainele speriat pe scaun.M-am speriat si am fugit in camera cu tot cu caine.
2)Eram in bucatarie la o matusa si faceam de mancare (bucataria ei are 2 usi, una catre camara si una catre curte). Stateam si imi ppregateam o omleta cand se deschide singura in fata mea usa de catre curte, dar nu s-au auzit pasi.Am mers sa ma uit sa vad cine e si nu a fost nimeni.Am intrebat-o pe matusa mea daca usa se deschide singura si a zis ca nu nici o data nu s-a deschis singura.M-am speriat foarte tare.
3)Eram singura acasa si am incuiat toate usile si am stins toate luminile(era noapte).Am mers sa ma uit la un film (pregatita cu coca cola si popcorn). Dupa un timp m-am dus la baie si in fata mea am vazut cum s-a aprins singur becul la curte (intrerupatorul era in casa chiar sub ochii mei,si usile erau incuiate dupa cum am zis mai sus)...m-am speriat si am sunat-o pe o colega sa vorbim sa ma mai linistesc.
Mai sunt multe de povestit, da e noapte si nu vreau cosmarurilaughing! Pa-pa
P.s : fantome nu exista, dar duhuri da. daca simt frica atunci vin deci nu iti fie fricawinkingSuccess!

| Aiimee a răspuns:

Eu cred ca dawinking
De ce? Pt ca am o mica povestioara =p~
Era noapte dormeam la mine in camera.De obicei stateam pe calculator dar acesta era la reparat si asa ca am stat in pat jucandu'ma pe telefon.Lumina de veghe era aprinsa. Distanta dintre patul meu si birou era de 5 m [acolo era compu tongue ].
Cum tot stateam am zis '' Hai sa fac o poza asa de chici. ''
Bun am facut poza. acolo aparea in spatele meu o umbra foarte ciudata a unei femeii m-am dus repede in baie speriata si acolo am dormit straight face.
Ok stai ca mai am...
Era vara lui 2009. Vroiam sa ma culc era ora 22. Nu prea mai aveam chef de nimic oh go on.
M'am pus in pat lumina de veghe era aprinsa happy. Treceau minutele. Dupa 30 de min ce toata lumea se culcase la mine in camera am auzit niste pasi tari ca de bocanci si aceea fiinta era nervoasa.Era speriata am tipat nu stiam fratele meu a venit atunci si a zis ca a fost un vis dar nu era. Pana la urma dormisem cu el.
Mai am povesti... dar sunt mult prea multe de spus aici.
P.S: + nu subestima niciodata un fenomen nu suntem singuri in lume :* mai exista entitatii ce te sperie dar lupta contra lor nu te lasa manipulat :*

| lorina0000 a răspuns (pentru Aiimee):

Eu eram intr-o seara pe net si am vazut o umbra in spate. nu m-am speriat si am reluat activtatea tacuta. transpiram frica ma coplesa si am fugit dupa 10 min. am venit inapoi si in usa lacuita am vazut o umbra care venea din cealalta camera. am fugit si nu am mai venit inapoi worried crying credeti ca am o casa bantuita mai ales ca am avut vreao 60-70 intamplari groaznice

| BlackAndreea a răspuns:

Vara trecuta eu cu prieteni mei ne-am decis sa vizitam castelul din satul nostru un castel destul de vechi in prag de ruina am intrat in el la parter si un baiat a luat- in fata pe scari 3 treptate am urcat[nu o sa uit asta niciodata!] dupa se auzea o usa care scartia..ciudat fiind ca cu fix o zi inainte aceeasi baieti mai mersesera si inchisesera toate usile si pusesera pietre in ele... cine le-ar fi putut deschide?

| lorina0000 a răspuns:

Eu eram in casa la net (noapte) si s-a intunecat. Am zis să aprind lumina. Şi am stat vreo 5 min, ca pe perete am vazut o umbră cu mâna ridicată spre mine. nu am tipat (credeam ca imaginatia imi juca feste) si am continuat sa stau nemiscata si cand nu am mai putut de frica am fugit repede. apoi dupa 10. min am venit inapoi. apoi mi-am continuat ctivitatea. si prin reflectia usii lacuite am vazut o umbra care venea din cealalta camera am fugit si nu m-am mai intors worried crying ce zi groaznica (noapte)

| blurayBrasov a răspuns:

Da,intr-o seara ma jucam pe PS3 si cand am pus joystickul jos la geam a aparut o fata, abia am apucat sa iau telefonul si sa fac o poza.
http://imageshack.us/photo/my-images/213/img0067uh.jpg/