| Lluvia_8369 a întrebat:

Credeti ca exista fantome?

12 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu. Un mort nu are o treaba mai buna decat sa bantuie? Acum pe bunestraight face

| NewSummer2013 a răspuns:

Fantome?! Nu exista fantome!

Ci doar sprite. Ei bine am sa va explic :

Cand omul moare, moare doar trupul, spritul nu.
Spiritul paraseste trupul si ce credeti? Ca ajunge asa brusc in rai sau in iad? Ei bine nu. Fiecare sprit are de paRcurs un drum.La unele dureaza mai mult, la altii mai putin. Cert este ca dupa ce spiritul paraseste corpul mai ramane o perioada de timp legat pe acest pamant. Ce il tine?! Asta nu stim...numai Dumnezeu stie!
Insa am sa va spun acum un lucru ff important:
Exista oameni ffff rai (evident sad )
Care sunt atat de rai, incat nici iadului nu-i trebuie.
Iar acestia cand mor, spiritl lor nu poate ajunge nici in rai si nici in iad.Si ramane vesnik pe pamant (este invocat de vrajitoare, bla, bla cred ca stiti ce presupune magia neagra)

Apropo, EXISTA spiritism.Cunosc persoane care l-au practicat.
Si nu e deloc bine acest lucru, deoarece pe "frecventa" in care vb cu spiritul dorit se poate baga unul rau si astfel il invoci din greseala.Si nu numai ca il chemi, el chiar ajunge la tine. Tu desi nu-l poti vedea, il poti simnti: cum iti da tarcoale, etc.

Poate credeti ca am aiurit sau ca m-am uitat prea mult la "Feonomene stranii" laughing

Dar nu, cunosc caz real

Cat despre "oamenii posedati" nu luati in bataie de joc. Pt ca acestia chiar exista. (Eu sunt de religie Baptista, iar in urma cu ceva vreme la noi la Biserica a fost un "posedat"din acesta si cum pastorii incercau sa-l scoata pe satana din el... s-a auzit o voce in el... aproape inreala, nu era voce de om, era o voce parca din strafundiri.Si toti pastorii s-au adunat intr-o camera a biseriicii sa-u pus in cerc si se rugau la DUMNEZEU pentru nefericitul posedat.Pare denecrezut, dar a scapat! (am 15 ani totusi, iar la biserica merg cu mama, iar aceasta nu m-a lasat sa vad ce s-a intamplat pana la sfarsit, deoarece mi-a spus ca o data duhul rau scos dintr-un om, isi cauta pe altul...)

Asa ca am plecat...

| Cccccccccccccorina a răspuns:

Da, 2 mai micioh go on
fantomele-s gen bau bauoh go on

| Narfundo a răspuns:

Normal.Am crescut cu ele

| Narfundo a răspuns:

Lasa rasu de o parte. Dc te intereseaza un subiect ca asta?

| Rebela170 a răspuns:

FANTÓMĂ, fantome, s. f. Ființă ireală pe care cred (sau pretind) că o văd unii oameni cu imaginația tulburată sau pe care o creează fantezia scriitorilor; nălucă, stafie, strigoi, fantasmă, arătare. ♦ Fig. Ceea ce are o existență incertă, fictivă, ceea ce (nici) nu există în realitate. ◊ (Adjectival) Guvern fantomă. – Din fr. fantôme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! fantomele exista cu adevarat.(daca vrei sa afli mai multe trimite-mi un mesaj, si am sa-ti spun)happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred si intr-o alta lume, in afara de cea fizica. Dar cum astfel de fenomene nu sunt percepute de simturile noastre, inclinam sa nu credem in existenta lor. Oamenii nu au la dispozitie decat organele de simt pentru lumea fizica. Dar s-a constatat ca omul are si alte simturi, care sunt latente in fiinta noastra. Daca ar putea fi activate am reusi sa intram in contact cu lumea invizibila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt prea sigura daca sa cred sau nu dar mi s-au intamplat niste chestii...
o data eram cu prietena mea pe afara si am zis noi sa intram putin la ea, era singura acasa [ la ea intri mai intai in sufragerie si dupaia in bucatarie] am intrat am aprin lumina din sufragerie s-au auzit zgomote din bucatarie [ acolo era ala de unde aprinzi si stingi luminile din toata kasa] si dupa vro 3-4 secunde s-au stins luminile, noi am luat din sufragerie 2 lumanari si le-am aprin in bucatarie la aragaz dupaia am umblat noi acolo si s-au aprins luminile apoi am lasat lumanarile acolo pe aragaz si cand am venit inapoi in sufragerie era ditamai pata de ceara [noi nu aveam cum s o facem ca am aprin lumanarile in bucatarie] dupaia s-au auzit iar zgomote si noi am fugit afara...

| Kuduro a răspuns:

Eu nu cred. Dar orice poveste cu fantome si alte fenomene sunt foarte interesante

| BillK1 a răspuns:

Nu cred in fantome oh go on desi sunt multe emisiuni de genu oh go on laughing cum ar fi fenomene strani sau filme cu fantome ...tot felul de chesti oh go on

| KYTTYkitten a răspuns:

Eu cred asa si asa ar putea fi reale...sau ar putea fi doar iluzii opticehappy. nu-ti pierde speranta oricum.big grin